SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky

SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: titulní fotka Automobilka s hlavou berana ve znaku si pro letošní show v Las Vegas připravila řadu úprav pick-up Ram, ale nezapomněla ani na příznivce modelu Challenger a odhalila tři koncepty.

Dodge Challenger patří mezi hvězdy autosalonu SEMA, což dokazuje řada vystavených zástupců tohoto vozu, chlubících se nepřehlédnutelným vzhledem, vyšším výkonem nebo přestavbou z kupé na kabriolet. Většina těchto úprav pochází od firem specializujících se na zakázkové vozy, ale ani samotná automobilka Dodge nezahálela a pro Las Vegas si připravila tři koncepty vycházející ze sériového modelu.

Dodge Challenger SRT10 Concept

V letošním roce uvedená zaváděcí série s označením SRT8 se svým osmiválcem HEMI o objemu 6,1 litru a výkonem 425 koní (312 kW) není rozhodně dýchavičným šlapacím autíčkem, ale proč si nepohrát s líbivým kupé a nedopřát mu ještě trochu silnější srdce. Pod dostatečně dlouhou kapotu se tak nastěhoval desetiválec o objemu 8,4 litru, který měl sice již předplacené místo ve Viperu, ale v Challengeru mu to taky sluší. Tento motor poskytuje výkon 600 koní (442 kW) a točivý moment 759 Nm. Tato čísla jsou posouvána ke kolům zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky Tremec 6060.

Červené kupé s karbonovou kapotou motorového prostoru a víkem zavazadlového prostoru ze stejného materiálu se pohybuje na dvacetipalcových litých kolech. Brzdový systém značky Brembo využívá kotouče o průměru 390 mm vpředu a 355 mm vzadu. O odpružení se starají tlumiče značky Bilstein.

V interiéru jsou sportovní sedadla čalouněná černou kůží s kontrastním červeným prošíváním. Vzhledem k použití motoru z modelu Viper je tento Challenger vybaven i červeným startovacím tlačítkem, které probouzí k životu výkonný desetiválec.

Dodge Challenger Blacktop

Tento černý Challenger je dílem designérského týmu Mopar Underground a původně opouštěl brány výrobního podniku jako sériový Dodge Challenger R/T vybavený motorem HEMI V8 5,7 l a manuální šestistupňovou převodovkou.

Designéři týmu Mopar Underground tomuto vozu vylepšili vzhled použitím spoilerů a přepracované masky chladiče. Do blatníků se nastěhovala dvaadvacetipalcová litá kola z modelu Viper obutá do pneumatik Dunlop o rozměrech 265/35 R22 vpředu a 305/30 R22 vzadu.

Mopar dodal také upravené odpružení a nový výfukový systém. Vedle úprav exteriéru nezaostává ani interiér, kde je použito čalounění červenou kůží a audio systém Mopar Kicker.

Dodge Challenger Targa

Zelené kupé s černou kapotou a pruhy na bocích, pojmenované “Samantha”, zahájilo svůj automobilový život jako Mopar Challenger pro závody ve zrychlení, ale pro použití v závodě Targa Newfoundland bylo kompletně přepracováno.

Pod kapotou se ukrývá agregát 392 HEMI V8, který z objemu 6,4 litru poskytuje výkon 540 koní (397 kW) a točivý moment 680 Nm. Pohonná jednotka spolupracuje s šestistupňovou manuální převodovkou Tremec.

O zastavení se postará brzdový systém společnosti Stop-Tech s šestipístkovými třmeny a kotouči o průměru 380 mm vpředu, zatímco vzadu se do kotoučů o průměru 355 mm zakusují čtyřpístkové třmeny. Odpružení pochází od společnosti KW, která se zasloužila o nastavení podvozku Dodge Viper ACR při jeho rekordní jízdě na Nürburgringu. Tiskové materiály automobilky Dodge uvádějí, že pro stavbu Challengeru Targa bylo až na pár komponentů použito dílů dostupných u divize Mopar.

Fotogalerie

 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 1
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 2
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 3
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 4
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 5
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 6
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 7
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 8
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 9
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 10
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 11
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 12
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 13
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 14
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 15
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 16
 • SEMA: Dodge Challenger - koncepty z líhně automobilky: fotka 17


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.