SEMA 2011: Toyota Yaris B-Spec Club Racer

SEMA 2011: Toyota Yaris B-Spec Club Racer: titulní fotka Mazda 2 a Honda Jazz mají v závodní kategorii SCCA B-Spec nového konkurenta - okruhovou verzi Toyoty Yaris.

Vloni jsme vám přinesli zprávu, že automobilky Mazda a Honda položily ve spolupráci s americkou asociací SCCA základy nové závodní sérii, která má umožnit dovádění s relativně nízkými provozními náklady. Teď se jako další do party přidává Toyota se svým speciálem na bázi yarisu.

Toyota Yaris B-Spec Club Racer si odbude světovou premiéru právě na SEMA 2011 a svou ruku k dílu přiložili kromě expertů Toyoty také pánové ze SportsCar Magazine, kteří auto nalakovali ve stylu Toyoty GT-One, která v roce 1998 vyhrála kvalifikaci na le Mans. S autem příští rok pojede v SCCA B-Spec Jamie Bestwick.

Dle regulí série má auto ponechánu palubní desku, vše nezbytné ale jinak šlo z kabiny pryč a přibyla naopak závodní sedadla OMP se šestibodovými pásy, ochranný rám, závodní volant OMP, hasicí systém, telemetrie, ostřejší směs destiček, závodní podvozek Cusco Zero-3 Series a závodní ráfky Enkei RPF1 15×7", obuté do pneumatik 205/50 R 15.

Motor Toyota 1NZ-FE o objemu 1,5 l, vybavený proměnným časováním ventilů má přeprogramovanou elektroniku, cat-back výfuk Beta Motorsports a speciální závodní náplně a filtry. Další modifikace regule SCCA neumožňují.

TIP: Honda Fit a Mazda2 B-Spec: zrození nové závodní kategorie

Fotogalerie

  • SEMA 2011: Toyota Yaris B-Spec Club Racer: fotka 1
  • SEMA 2011: Toyota Yaris B-Spec Club Racer: fotka 2
  • SEMA 2011: Toyota Yaris B-Spec Club Racer: fotka 3
  • SEMA 2011: Toyota Yaris B-Spec Club Racer: fotka 4
  • SEMA 2011: Toyota Yaris B-Spec Club Racer: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.