Sema 2008 - Hyundai Genesis Coupe od HKS

Sema 2008 - Hyundai Genesis Coupe od HKS: titulní fotka Hyundai rozjíždí svůj útok na americkou tuningovou scénu. Na výstavě SEMA se objeví úprava genesisu od HKS.

Americký marketing automobilky Hyundai se pěkně obul do prezentace svého nového kupé s pohonem zadních kol Genesis. Nejen že nabízí různé příjemné nesmysly s jeho motivem, ale jeho velkým cílem je uspět i u obrovské americké tuningové komunity. Nejen že se mu podařilo protlačit auto do čtvrtého dílu Fast&Furious, ale objeví se i na specializované výstavě SEMA.

Genesis pro SEMA (Specialty Equipment Market Association), která se bude konat v listopadu v Las Vegas, upraví renomovaná tuningová firma HKS (a co jsme zaslechli, tak prý nebude ani zdaleka jediná). Výchozím autem pro úpravu není verze se šestiválcem 3,8 l o výkonu 300 koní, ale s přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 217 k, který umožňuje větší rozsah úprav a současně je cenově dostupnější. HKS ho doplní vlastním turbokitem, přeprogramuje řídicí jednotku, modifikuje sání a výfuk a podvozek vybaví výškově i tuhostně nastavitelným pérováním. A aby bylo vidět, že jde o důkladně upravené auto, nebude chybět ani výrazný aerokit.

Cíl Hyundaie je zřejmý – s cenově dostupnou zadokolkou oslovit americké tunery, pro něž by se mohl Genesis stát podobnou ikonou jako Nissan 350Z nebo četné modely od Hondy. Zatím to vypadá, že to nemusí být nereálný cíl…

Fotogalerie

  • Sema 2008 - Hyundai Genesis Coupe od HKS: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
CRAZYLEO MATUSGM 03.10.2008  13:56
Vstoupit do diskuse ›