Segway PT i2 Ferrari Limited Edition

Segway PT i2 Ferrari Limited Edition: titulní fotka Název vám nic neříká? Nebojte, nejde o další nové Ferrari se čtyřmi koly, Segway PT i2 je přibližovadlo známé z ulic velkoměsta, výrobních hal, výstavišť nebo paddocků závodních okruhů.

Ferrari s velkou parádou představilo nový model California, kupé-kabrio s pevnou skládací střechou, osmiválcem o výkonu 338 kW (460 k) v 7 500 ot./min a dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou. První oficiální informace a fotografie oběhly internet už před dvěma měsíci a najednou je tu nějaký další model Segway?

Ano a ne. Ano, Ferrari se podílelo na konstrukci přibližovadla Segway PT i2. A ne, nejedná se tedy o nový sporťák od „vzpínajícího se hřebce z Maranella“. Segway PT i2 Ferrari je vozítko pro jednoho řidiče, poháněné lithium-ionovou baterií a umí frčet až 20 km/h. Na jedno nabití baterie standardně ujede 38 km, ale záleží na hmotnosti řidiče, povrchu a sklonu vozovky (prostředí) a řidičově stylu jízdy. S cenovkou 8 429 eur (cca 210 tis. korun) jde o nejlevnější vozidlo s logem Ferrari, ale zároveň i nejpomalejší.

Tak co? Postavíte si do garáže tohle Ferrari nebo raději malé rodinné auto?

Fotogalerie

  • Segway PT i2 Ferrari Limited Edition: fotka 1
  • Segway PT i2 Ferrari Limited Edition: fotka 2
  • Segway PT i2 Ferrari Limited Edition: fotka 3
  • Segway PT i2 Ferrari Limited Edition: fotka 4
  • Segway PT i2 Ferrari Limited Edition: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Koki ako... Tavarik 09.07.2008  00:46
Vstoupit do diskuse ›