Seat Leon Copa Edition - skoro závoďák

Seat Leon Copa Edition - skoro závoďák: titulní fotka Seat připravil omezenou sérii modelu Leon inspirovanou závodními speciály série Leon Supercopa.

Závodní série Seat Leon Supercopa se jezdí v sedmi evropských zemích coby značkový pohár španělské automobilky a jak název napovídá, souboje v ní podstupují hatchbacky Leon. Ty mají v závodní specifikaci přeplňovaný benzinový čtyřválec vyladěný na výkon 301 koní (221 kW) a modely omezené série Copa Edition na tom budou dost podobně. Turbomotor 2.0 TFSI disponuje slibným výkonem 285 koní (210 kW) a co se dalších úprav týče, budoucí majitelé si budou moci užívat zlepšené stability na silnici, kterou zajistí pružiny Eibach a posílena byla i brzdová soustava.

Že vozy dostaly sportovní aerokit a osmnáctipalcová kola je jasně patrné z fotografií, že ale takto upravený Leon zvládne stovku pod šest sekund (přesně 5,9 s), to už určitě nepoznáte. Jestli přesně takovéhle auto chcete, měli byste s sebou hodit, v plánu je totiž pouze pětapadesátikuspová série, přičemž každé z aut přijde na 38 500 euro.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.