Seat Ibiza SC Trophy: nová závodní série s novým autem

Seat Ibiza SC Trophy: nová závodní série s novým autem: titulní fotka Seat představil nové závodní auto pro chystaný nový značkový pohár, postavené na bázi modelu Ibiza Cupra.

Španělská značka je i po odchodu z WTCC velmi aktivní,co se okruhového závodění týče. Šampionát Leon Supercopa je dostatečně známou záležitostí, vždyť se jezdí i v rámci závodních víkendů DTM, teď ovšem Seat chystá ještě jden značkový pohár – Ibiza SC (Super Cup nebo Supercopa, jak je libo) Trophy, jenž se pojede už napřesrok v domácím Španělsku a v Itálii.

Půjde zřejmě i takovou cenově dostupnější juniorku leonům, soutěžní Seaty Ibiza Cupra budou poháněny 180koňovou kompresorem a turbem přeplňovanou čtrnáctistovkou TSI, zkombinovanou se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem DSG. Jediné úpravy dostal čtyřválec v oblasti olejové vany, která má zajistit dobré mazání i při působení velkého bočního přetížení.

Závoďák je také o 40 mm blíže povrchu trati a má o 13 mm delší rozvor. Došlo také k výrazné změně rozchodu, vpředu o masivních 170 mm a vzadu o decentních 29 mm. Soutěžní ibiza váží 1063 kg, jezdí na sedmnáctipalcových slickách a přilnavosti zádě přidává rozměrné střešní křídlo.

Fotogalerie

  • Seat Ibiza SC Trophy: nová závodní série s novým autem: fotka 1
  • Seat Ibiza SC Trophy: nová závodní série s novým autem: fotka 2
  • Seat Ibiza SC Trophy: nová závodní série s novým autem: fotka 3
  • Seat Ibiza SC Trophy: nová závodní série s novým autem: fotka 4
  • Seat Ibiza SC Trophy: nová závodní série s novým autem: fotka 5
  • Seat Ibiza SC Trophy: nová závodní série s novým autem: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Rozchod kol Zdeno5 15.06.2011  19:42
Rozchod kol mustafa 15.06.2011  17:29
MŇAM!!!! laufeček 15.06.2011  17:12
Vstoupit do diskuse ›