Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche

Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche: titulní fotka Už víme, jak bude zhruba vypadat nová generace Seatu Ibiza a to rovnou v jeho nejsportovnější verzi. Může za to evropský Úřad pro harmonizaci vnitřního trhu, zabývající se v rámci EU ochranou designu.

Seat by měl být tou značkou koncernu VW, která se vyznačuje emotivním designem, jenž má být v souladu s jižanským temperamentem a sportovním zaměřením značky. Že tomu tam v minulosti ne vždy bylo, víme moc dobře, teď ale ve Španělsku očividně zase jdou do sebe. Nový Leon je velmi vydařená záležitost a vše zatím naznačuje tomu, že připravovaná nová Ibiza na tom nebude jinak.

Počítačové rendery, které dostal kvůli ochraně průmyslového vzoru úřad Office for Harmonisation in the Internal Market (OHIM), ve velmi hrubých rysech naznačují, co se na nás v Martorellu chystá. Auto už by nemělo být postaveno na nové koncernové platformě PQ25, což by mu mělo zajistit větší vnější rozměry i prostornější interiér, ale byla tu přece řeč o emocích…

Pokud jde o příď auta, nová Ibiza dostane trojúhelníkovou masku chladiče, nízké, široké světlomety s denním LED, zasahující do blatníků a rozměrné nasávací otvory v předním nárazníku. Z profilu si auto ponechá charakteristické dva výrazné prolisy, budou ale řešeny trochu jinak, přičemž ten zadní bude plynule přecházet do zádě. Cupra k tomu přidá navíc velká kola, vrtané brzdové kotouče a zvýrazněné prahy.

Záď se bude chlubit výrazným LED svítilnami ve tvaru písmene V, u Cupry ani zde nemohou chybět otvory v nárazníku, střešní křídlo a trojúhelníkové koncovky výfuku budou vyvedeny středem. Trojúhelníkový, respektive V-motiv se bude opakovat i v kabině, ať už půjde o volant nebo středový panel. Zatím to tedy vypadá, že by se nová Ibiza mohla po vizuální stránce povést, co myslíte?

Fotogalerie

  • Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche: fotka 1
  • Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche: fotka 2
  • Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche: fotka 3
  • Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche: fotka 4
  • Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche: fotka 5
  • Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Strašidlo... AXN2030 02.09.2013  17:50
Strašidlo... Ludeco LDC 02.09.2013  08:01
Vstoupit do diskuse ›