Seat Ibiza Cupra - nejočekávanější Španěl

Seat Ibiza Cupra - nejočekávanější Španěl: titulní fotka Z produkce španělské automobilky jsme byli letos zvědavi nejvíce na sportovní verzi Seatu Ibiza s už tradičním označením Cupra. A teď jsou tady konečně první fotky a informace.

Informací o nového malém hot-hatchi zatím není mnoho, více budeme vědět zřejmě až v průběhu autosalonu v Paříži, kde se auto představí, ještě že máme tedy alespoň tyhle tři fotky, které ukazují auto, které má nejblíž k původnímu konceptu Bocanegra. Příď auta zůstala sice i nadále poměrně kontroverzní, nicméně působí opravdu dravým a dynamickým dojmem. Také záď dostala nový zadní nárazník s integrovanou (patrně) imitací difuzoru, lichoběžníkovou koncovkou výfuku a otvory pro odvod horkého vzduchu od brzd (snad jsou skutečné). Vzhled auta podtrhují u Seatu tradičně designově zdařilá 17" kola s pneumatikami zatím neznámých rozměrů, a také černě lakovaná zpětná zrcátka. Trochu mi chybí jen prahové nástavce a střešní spoiler mohl být výraznější.

A teď k té technice. Seat pokračuje ve filozofii downsizingu, jenž je v mezi automobilkami stále populárnější, a tak dostal motor z Golfu GT. Jde o kompresorem a turbodmychadlem přeplňovanou čtrnáctistovku TSI, která byla pro Seat vyladěna na výkon 180 koní (132 kW). Dalším fenoménem dnešní doby je dvouspojková převodovka s pádly pod volantem a DSG tedy dostává i Cupra. Zatím není jisté, zda bude v nabídce i převodovka s přímým řazením, ale doufáme, že ano. Poháněna budou pochopitelně přední kola, přičemž odvozek dostane odpovídající sportovní naladění, které, jak věříme, dále rozvine již tak znamenité jízdní vlastnosti ibizy.

Fotogalerie

  • Seat Ibiza Cupra - nejočekávanější Španěl: fotka 1
  • Seat Ibiza Cupra - nejočekávanější Španěl: fotka 2
  • Seat Ibiza Cupra - nejočekávanější Španěl: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
HMiyEJjxByU mIxmFtDgi 24.05.2012  02:24
Re: kopírka babo83 01.09.2008  21:22
Re: kopírka King 01.09.2008  20:46
Re: kopírka andre fux 01.09.2008  15:31
kopírka Vajtus 01.09.2008  15:18
Vstoupit do diskuse ›