Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy

Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: titulní fotka Společnost Panther Motors byla založena v roce 2004 za účelem vývoje a výroby vozítka, které se má podle jejích propagačních materiálů stát nejlepším tříkolovým skútrem.

Scoot Coupe na první pohled vypadá spíš jako vtip než jako vážně myšlený stroj pro běžný provoz. Jeho tvary mohou někomu připomínat pulce a rozměry zase autíčko z oblíbené pouťové atrakce. Podle svých tvůrců má toto vozítko sloužit jako stylový a jednoduše ovladatelný dopravní prostředek ve větších městech.

Plastová karoserie svou přední částí odkazuje na automobily, které Scoot Coupe připomíná i nezávislým zavěšením předních kol a dvojicí sedadel vedle sebe. Vše ostatní již připomíná svět skútrů. K řízení slouží řidítka, na nichž jsou umístěny všechny ovládací prvky.

Zájemci o tříkolku mohou vybírat jeden ze dvou jednoválcových čtyřtaktních motorů značky Honda. První má objem 49,3 cm3 a výkon 1,9 k (1,4 kW) při 3000 min-1. Druhý o objemu 147,5 cm3 nabízí výkon 9,28 k (6,8 kW) při 7000 min-1.

Motor je jako u skútrů umístěn na rameni zadní kola, které pohání prostřednictvím variátoru. Na všech třech kolech jsou kotoučové brzdy a k dispozici je i ABS. Pneumatiky mají rozměry 130/60 R13.

Malou městskou tříkolku si mohou zájemci dlouhodobě pronajmout nebo za cenu od 6299 amerických dolarů (zhruba 110.500,– Kč) koupit. Panther Motors v současnosti pracuje na elektrické verzi a také modelu s pevnou skládací střechou a motorem o objemu 500 cm3.

Fotogalerie

  • Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: fotka 1
  • Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: fotka 2
  • Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: fotka 3
  • Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: fotka 4
  • Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: fotka 5
  • Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: fotka 6
  • Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: fotka 7
  • Scoot Coupe: kříženec skútru s autem z Floridy: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.