Scamander RRV "The Homer": obojživelník od experta

Scamander RRV Další auto, o kterém ani nemá smysl číst? Omyl - tohle navrhl Peter Wheeler, zakladatel a bývalý majitel TVR. A to už by mělo něco znamenat. Nebo ne?

Různých obojživelných aut už jsme tu měli spousty. Snaha moci se pohybovat s jedním dopravním prostředkem prakticky kdekoli není o mnoho mladší než automobilizmus samotný. Výsledkem ale vždy byl jen nějaký kompromis. Homer (podobnost s Hummer je určitě čistě náhodná) od Petera Wheelera slibuje intenzivní zážitky na silnici a zajímavé i na vodní hladině.

Označení RRV znamená Rapid Response Vehicle a Peter se nechal slyšet, že ačkoli to tak nevypadá, tohle vozidlo dokáže předvést svůj potenciál zejména na závodním okruhu. Klíčem k úspěchu je velmi lehká hliníková konstrukce, váží jen 1455 kg. K jeho pohonu slouží atmosférický dvoulitr od Fordu, Wheeler měl ale připraven i upravený osmiválec 4,6 od Roveru, s nímž byl tak úspěšný ve vozech TVR. Brzdový systém je vybaven elektronickou verzí diferenciálu s omezenou svorností a na kola o velikosti 35" lze namontovat lopatky pro jízdu na vodní hladině – z homeru se tak stává takový malý kolesový parník.

Scamander RRV má poháněna všechna čtyři kola a ve dvoumístném interiéru sedí řidič ve sportovním sedadle uprostřed tak, aby se vešel za volant i s přilbou, spolujezdec je usazen tandemově za ním.

Že se vám nechce moc věřit, že by s touhle obludou bylo zábavné svezení? Mně popravdě také ne. Jenže nejhorší na tom je, že to asi nikdy nebudeme mít možnost vyzkoušet. Peter Wheeler, zakladatel TVR, totiž minulý týden zemřel – proto o něm píšeme v minulém čase. Je tedy otázkou, zda se někdo tohoto jeho posledního výtvoru ujme a uvede jej do života. I kdyby to ale nakonec tak dopadlo, nemůžu se zbavit dojmu, že měl raději zůstat u sporťáků.

Fotogalerie

  • Scamander RRV
  • Scamander RRV
  • Scamander RRV
  • Scamander RRV
  • Scamander RRV
  • Scamander RRV
  • Scamander RRV
  • Scamander RRV

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: chyba %yaroukh 21.06.2009  19:05
Re: chyba %jericho 21.06.2009  12:00
Re: chyba runner85 21.06.2009  11:41
chyba 695 21.06.2009  11:27
Vstoupit do diskuse ›