Savage Rivale GTR: závoďák s ročním zpožděním

Savage Rivale GTR: závoďák s ročním zpožděním: titulní fotka Kontroverzní čtyřmístný kabriolet nejen že stále ještě žije, ale dokonce byl na jeho bázi postaven závodní speciál.

Když jsem vám skoro před dvěma třemi roky ukázal další nizozemský projekt luxusního sportovního čtyřmístného (a čtyřdveřového) kabrioletu Savage Rivale Roadyacht GTS, předpokládal jsem, že tahle záležitost nebude mít dlouhého trvání, přišlo mi to až příliš výstřední.

Ale jak je vidět, bohatá klientela tento excentrický projekt asi přijala, protože se píše rok 2012 a firma stále existuje. Ba co víc, představuje nám závodní model Rivale GTR, odvozený od produkčního modelu. Tohle auto bylo ohlášeno už vloni, ale asi všechno nešlo podle plánu a tak je zde až nyní.

Nizozemci jich chtějí vyrobit jen 69 (tolik?) a zatím není úplně jasné, v jaké kategorii by auto, postavené kolem chrommolybdenového prostorového rámu a využívající pohonné ústrojí modelu Corvette, mělo závodit. Bude vážit jen nějakých 1030 kg a pohánět jej bude turbem přeplňovaný motor V8 6,2 l s výkony ve škále od 700 do 800 koní.

Rivale GTR má zvládnout zrychlení na 96 km/h za 2,8 s a jeho maximální rychlost leží kdesi za hranicí 360 km/h.

Zajímavé že, že by turbo mělo být umístěno údajně vpředu a motor vzadu, což se mi moc nezdá, ale může jít jen o informační šum. Zbytek se zdá být v pořádku – šestistupňový manuál, pohon zadních kol, závodní výfuk bez katu, sedadla Recaro se šestibodovými pásy a karbonové torzo palubní desky.

Plně stavitelný závodní podvozek doplňují keramické brzdy Brembo a za celý tento komplet chtějí jeho tvůrci 141.250 euro, což se mi zdá až nezvykle málo.

Fotogalerie

  • Savage Rivale GTR: závoďák s ročním zpožděním: fotka 1
  • Savage Rivale GTR: závoďák s ročním zpožděním: fotka 2
  • Savage Rivale GTR: závoďák s ročním zpožděním: fotka 3
  • Savage Rivale GTR: závoďák s ročním zpožděním: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Povinná výbava "1000ccm" 16.02.2012  07:24
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 19631 | Zobrazit seznam všech anket