Saleen a zase Mustang GT, tentokrát jako Patriot

Saleen a zase Mustang GT, tentokrát jako Patriot: titulní fotka Letos mi přijde, že tuningová firma Saleen nedělá nic jiného, než stále nové a nové úpravy Mustangu GT. Před Vánoci se prezentují verzí Patriot, kde je výkon 346 kW (471 k).

Nevím, zda jsou u Saleenu všichni svéprávní, protože upravovat jedno a totéž auto hned čtyřikrát do roka mi přijde na hlavu, ale pokud se těší přízni zákazníků…? „Proti gustu, žádný dišputát.“ Ladičská firma Saleen, která je v Evropě známá především účastí na okruhovém šampionátu GT1, teď před Vánoci vypustila do světa prezentaci úpravy s názvem Patriot.

Pod kapotou upraveného Mustangu hřmí osmiválec o objemu 4,6 l, ze kterého mechanici u Saleenu díky přeplňování pomocí turbodmychadla vyždímali 346 kW (471 k) při 5 800 ot/min. Maximální točivý moment vzrostl na působivých 576 Nm při 4 000 ot/min. Zbytek je už stará písnička: naladil se podvozek, byly dodány tvrdší tlumiče, snížila se světlá výška a za nová 20palcová nízkoprofilová kola se schovaly větší brzdové kotouče. U optického stylingu také nedošlo k revoluci, nové jsou oba nárazníky, maska vozu a speciální barva s perleťovým lakem.

Fotogalerie

  • Saleen a zase Mustang GT, tentokrát jako Patriot: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
, , 31.01.2008  13:33
Vstoupit do diskuse ›