RUF Roadster: když musíte mít starou dobrou targu...

RUF Roadster: když musíte mít starou dobrou targu...: titulní fotka Porsche už asi s verzí Targa pro 911 definitivně skončila. Ale pro nostalgiky je tady RUF, jenž vám tuhle verzi udělá z klasického současného kupé.

Byly doby, kdy to měly klasické kabriolety a roadstery nahnuté – koncem 60. let sílily tlaky na zákaz otevřených aut, jejich mizerná pasivné bezpečnost vedla k velkému množství nehod s fatálními následky a Porsche to v té době (konkrétně v roce 1967) rozseklo s verzí Targa.

Šlo o uzavřené auto s odnímatelným střešním dílem a zesílenými sloupky karoserie a toto řešení, které se vžilo jako „targa“ v dalších letech mělo celou řadu následovníků, zejména v Japonsku (Toyota, Nissan, Honda), ale i v Americe (Corvette) a ojediněle přežívá dodnes – nejnovější targou je vlastně i Renault Wind.

Jenže kabriolety naštěstí pohřbeny nebyly a samo Porsche svojí targu odstavilo v roce 1994, kdy jí vystřídalo kupé s ponechanými příčníky a posuvnou skleněnou střechou. Pokud vám ale až dozadu protažené A sloupky v autě vadí a chybí vám klasická targa koncepce, můžete sáhnout po modelu RUF Roadster, jenž vznikl z aktuální 911.

Roadster má oproti výchozímu kupé snížený rám čelního skla a za předními sedadly tradiční masivní oblouk, střešní panely jsou vyrobeny z karbonu. Oproti klasickým targám má ovšem RUF i jednu inovaci navíc – sklopit lze také zadní okno, a to elektricky. Krom toho má ruf modifikovanou příď i záď a dodává se s atmosférou o výkonu 400 k (294 kW) i v turboverzi s 560 k (411 kW). Tahle znovuoživená klasika přijde nejméně na 195 auro.

Fotogalerie

  • RUF Roadster: když musíte mít starou dobrou targu...: fotka 1
  • RUF Roadster: když musíte mít starou dobrou targu...: fotka 2
  • RUF Roadster: když musíte mít starou dobrou targu...: fotka 3
  • RUF Roadster: když musíte mít starou dobrou targu...: fotka 4
  • RUF Roadster: když musíte mít starou dobrou targu...: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
;) 135i 20.10.2010  19:00
no tfuj :)))) laufeček 20.10.2010  13:16
Vstoupit do diskuse ›