Roush P-51 Mustang je s výkonem 727 koní téměř jako stejnojmenná stíhačka

Roush P-51 Mustang je s výkonem 727 koní téměř jako stejnojmenná stíhačka: titulní fotka Jack Roush je velký fanouškem letounu North American P-51 Mustang a čas od času se jeho nadšení pro tento stroj promítne i do úprav jeho jmenovce od značky Ford.

Roush P-51 Mustang vychází z Fordu Mustang GT modelového roku 2017 a jeho vnější vzhled i výkonu mají být připomínkou i poctou již zmiňovanému letounu, sloužícímu v americkém vojenském letectvu během 2. světové války a také ve válce v Koreji.

Nejnovější kreace od Roush Performance rozhodně zaujme svým náležitě dramatickým zevnějškem. Za něj vděčí především novému přednímu nárazníku se stavitelným spoilerem, kapotě motoru s řadou výdechů a vstupů vzduchu, zadními přítlačnému křídlu z uhlíkových vláken a rovněž zvolené kombinaci barev.

Za proměnou karoserie nezaostávají ani úpravy provedené pod kapotou. Původně atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 5,0 litru s výkonem 421 koní (310 kW) se dočkal důkladné proměny, jejímž vrcholem je instalace kompresoru Roush 2.3L TVS a výsledkem nejvyšší výkon 727 koní (535 kW).

Pánové od Roush Performance si pak pohráli i s podvozkem a ten se díky jejich péči může pochlubit mimo jiné stavitelnými sportovními tlumiči i pružinami a brzdovým systémem značky Brembo. Kontakt s asfaltem pak zajišťují nová 19palcová kola.

Znáte letecké úpravy Fordu Mustang? Podívejte se na všechny!

Vrcholem všech provedených úprav je pak proměna interiéru s anatomickými sedadly a několika dalšími částmi čalouněnými kůží hnědé barvy, připomínající svou strukturou kožené bundy pilotů North American P-51 Mustang.

Roush Performance hodlá do této podoby upravit pouze 51 vozů modelové roku 2017 a zájemci s kromě samotného kupé Ford Mustang GT musí připravit ještě 42.500 amerických dolarů (zhruba 1.015.000 Kč).

Fotogalerie

  • Roush P-51 Mustang je s výkonem 727 koní téměř jako stejnojmenná stíhačka: fotka 1
  • Roush P-51 Mustang je s výkonem 727 koní téměř jako stejnojmenná stíhačka: fotka 2
  • Roush P-51 Mustang je s výkonem 727 koní téměř jako stejnojmenná stíhačka: fotka 3