Roush Mustang 5XR: úprava pro posílené kupé

Roush Mustang 5XR: úprava pro posílené kupé: titulní fotka Roush je tady s tuningem Mustangu GT pro modelový rok 2011, vybaveného novým pětilitrovým osmiválcem. Takže to bude opět velké.

Roush už v lednu slíbil, že připraví úpravu pro Mustang GT s novým motorem V8 5.0 a nyní došlo ke splnění tohoto slibu v podobě modelu Rosh Mustang 5XR.

Úpravce z Michiganu plánuje vyrobit těchto aut jen 150 kusů, v nabídce přitom bude jak kupé, tak kabriolet, jediným limitující prvkem je šestistupňový manuál, s ničím jiným auto nepořídíte.

Jádrem úpravy 5XR je kompresor pro osmiválec, jenž sériové parametry 418 koní a 529 Nm nakopne až k 533 koním a 630 Nm, přičemž je na tuto úpravu poskytována tříletá záruka nebo 36 000 mil.

Krom toho mustang dostal nové mcphersony, zadní tlumiče a pružiny, silnější stabilizátory na obou nápravách a silnější čtyřpístkové brzdy. Samozřejmostí je i bodykit s polepy, upravená maska chladiče a dvacetipalcová kola s pneumatikami Cooper RS3. V kabině najdete plaketu s podpisem Jacka Roushe.

Roush nedodává celé auto, Mustanga GT si nejdříve musíte koupit v dealerské síti Ford a poté vám auto upraví, a to za necelých 16 000 dolarů. Přihlášení není možné v Kaliforii, patrně kvůli emisním limitům.

Fotogalerie

  • Roush Mustang 5XR: úprava pro posílené kupé: fotka 1
  • Roush Mustang 5XR: úprava pro posílené kupé: fotka 2
  • Roush Mustang 5XR: úprava pro posílené kupé: fotka 3
  • Roush Mustang 5XR: úprava pro posílené kupé: fotka 4
  • Roush Mustang 5XR: úprava pro posílené kupé: fotka 5
  • Roush Mustang 5XR: úprava pro posílené kupé: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.