Ronn Scorpion - supersport (nejen) na vodík

Ronn Scorpion - supersport (nejen) na vodík: titulní fotka Na tuningové výstavě SEMA 2008 v Las Vegas bude k vidění zřejmě první supersport jezdící na směs vodíku s benzinem.

Jak vidíte sami na fotkách, supersportovní roadster vyrobený americkou firmou Ronn Motor Company patří rozhodně k nejexotičtějším autům současnosti, neméně zajímavý je ale i po technické stránce.

Pohon otevřeného auta dostal na starosti vidlicový šestiválec 3,5 l od Acury uložený před zadní nápravou, jenž je přeplňován dvojicí turbodmychadel. Jeho výkon zatím není znám, víme ale, že spaluje benzin, do něhož je vstřikováním do sacího traktu přidáváno 30–40 % vodíku. Největším překvapením scorpionu je ale skutečnost, že není vybaven žádnými nádržemi na vodík ani palivovými články – toto pohonné médium si vyrábí „na palubě“ – získává jej z nádrže s vodou, umístěné kdesi ve voze. Není tedy závislý na takřka neexistující síti čerpacích stanic.

Vypálila snad svým vynálezem, o němž se dozvíme více až v průběhu konání SEMA, rybník renomovaným automobilkám Honda (využívající palivových článků k výrobě elektřiny) a BMW (přímé spalování vodíku v motoru)?

Fotogalerie

  • Ronn Scorpion - supersport (nejen) na vodík: fotka 1
  • Ronn Scorpion - supersport (nejen) na vodík: fotka 2
  • Ronn Scorpion - supersport (nejen) na vodík: fotka 3
  • Ronn Scorpion - supersport (nejen) na vodík: fotka 4
  • Ronn Scorpion - supersport (nejen) na vodík: fotka 5
  • Ronn Scorpion - supersport (nejen) na vodík: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Tak tak Lokitbara 20.08.2008  16:18
... %Koenigsegg <3 20.08.2008  15:48
Vstoupit do diskuse ›