Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500

Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: titulní fotka Tradiční italský úpravce má ve své nabídce několik stupňů ladění pro aktuální Fiat 500 a ten nejvyšší z nich posloužil za základ pro exkluzivní kapesní raketu pojmenovanou Cinquone Qatar.

Společnost Romeo Ferraris v současnosti nabízí Fiat 500 jako Cinquone 160, Cinquone 210, Cinquone 248 a Cinquone Corsa. První tři odhalují číslovkou ve svém názvu výkon, jímž disponuje jejich přeplňovaná čtrnáctistovka a ten poslední je určen výhradně pro závodní dráhy.

Základem pro Cinquone Qatar se stalo provedení, v jehož označení figuruje 248, což znamená, že v přídí je uložena přeplňovaná čtyřválcová čtrnáctistovka, která je naladěna na 248 koní (182 kW) při 6250 min-1 a točivý moment 330 N.m při 3250 min-1. Tyto hodnoty umožňují akceleraci z 0 na 100 km/h za 5,5 s a jízdu maximální rychlostí 240 km/h.

Romeo Ferraris Cinquone Qatar se vedle výkonu motoru může pochlubit i špičkovým nastavením podvozku za využití stavitelných tlumičů Bilstein, ale největší pozornost k němu přitahuje vzhled jeho karoserie a provedení interiéru.

Malý třídveřový hatchback v bílé barvě působí díky masivnímu rozšíření blatníků spolu se sadou spoilerů a výdechy v kapotě motoru jako závodní speciál. Tento dojem umocňuje skrze zadní okna viditelný ochranný rám, ale realita je zcela odlišná.

Romeo Ferraris Cinquone Qatar sice nabízí špičkové jízdní výkony, ale zároveň s nimi je připraven hýčkat svého řidiče a jeho spolujezdce notnou dávkou luxusu. Interiéru proto vládne, bílá kůže v kombinaci s Alcantarou a zlatými detaily. Namísto očekávaných skořepinových sedadel jsou zde elektricky stavitelná komfortní sedadla a za pozornost stojí i držák skleniček, který kontrastuje s ochrannými ochranným rámem a dvojicí přileb usazenou v místech, kde bylo původně zadní sedadlo.

Fotogalerie

  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 1
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 2
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 3
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 4
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 5
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 6
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 7
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 8
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 9
  • Romeo Ferraris Cinquone Qatar je pěkně nabroušený a luxusní Fiat 500: fotka 10


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.