Romeo Ferraris: Alfa Romeo Brera pro nespokojené

Romeo Ferraris: Alfa Romeo Brera pro nespokojené: titulní fotka Italský úpravce připravil ve spolupráci s Autodelta těm, kterým jsou dynamické schopnosti šestiválcové brery málo, její kompresorovou verzi.

Provozovatel závodního týmu a současně úpravce Romeo Ferraris už má za sebou vcelku zajímavé portfolio úprav kdečeho, zejména však vozů turínské automobilky. Teď ale obrátil svou pozornost na Milán, konkrétně na dnes už více než rok nevyráběné kupé Alfa Romeo Brera.

A na práci na něm si přizval asi nejzvučnější jméno ve světě úprav Alfy – britskou společnost Autodelta, kterou na italském trhu zastupuje. Je tedy zřejmé, že to nejdůležitější na této úpravě pochází z UK – kompresor, mezichladič, výfuk s průchodnějším katalyzátorem a přeprogramovaná řídicí jednotka motoru V6 3.2.

Tyto úpravy zvyšují výkon motoru o pořádných 98 koní na celkových 358, zatímco točivý moment poskočit o masivních 120 Nm na 440. To zajistí zrychlení z nuly na 100 km/h za pět sekund (standardně 6,5 s) a maximální rychlost kupé by měla vzrůst na 260 km/h. Součástí tuningu je dále spodní bodykit nárazníků a prahů (opět Autodelta, co je tedy vlastně na tom autě od Ferrarise?).

Nechybí výškově stavitelný sportovní podvozek a ačkoli o tom Italové nemluví, bylo by zarážející, kdyby nebyla přiměřeně posílena také brzdová soustava. Když už brera moc nezatáčí, tak aby dominovala alespoň v přímce…

Fotogalerie

  • Romeo Ferraris: Alfa Romeo Brera pro nespokojené: fotka 1
  • Romeo Ferraris: Alfa Romeo Brera pro nespokojené: fotka 2
  • Romeo Ferraris: Alfa Romeo Brera pro nespokojené: fotka 3
  • Romeo Ferraris: Alfa Romeo Brera pro nespokojené: fotka 4
  • Romeo Ferraris: Alfa Romeo Brera pro nespokojené: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.