Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition: na počest Pebble Beach

Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition: na počest Pebble Beach: titulní fotka Značka Rolls-Royce oslavila 60 let konání prestižní výstavy Pebble Beach Concours d'Elegance speciální verzí vozu Phantom Drophead Coupe.

Letošní výstava automobilové krásy Pebble Beach v kalifornském Carmel už je sice nějaký ten týden minulostí, zjistil jsem ale, že nám proklouzl mezi prsty ještě jeden její exponát – Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition.

Jak jeho název napovídá, jde o speciální verzi otevřeného phantomu, která vznikla na oslavu šedesátého výročí konání této akce. Označení Special Edition je přitom trošku zavádějící, protože tento vůz vznikl v jediném exempláři – v tom vystaveném. A pánové z Goodwoodu se neopomněli pochlubit, že byl prodán už pár minut po zahájení výstavy.

Co je na tomto kabrioletu tak speciálního? Tak v první řadě barevné provedení – modrý lak karoserie Stillwater Blue doplňuje plátěná střecha Navy Blue lemovaná kašmírem a interiér v Creme Light kůži. Té dělá v kabině společnost dřevěné obložení z palisandru, doplněné o pravé stříbro. Příslušenství zahrnuje kompletní piknikový set včetně fléten na šampaňské. Ty jsou pochopitelně z křišťálového skla, víno samotné má své místo v chladničce pod dnem zavazadlového prostoru.

V autě tedy máte většinu toho podstatného, bez čeho pravý gentleman neopustí svou rezidenci, Sire.

Fotogalerie

  • Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition: na počest Pebble Beach: fotka 1
  • Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition: na počest Pebble Beach: fotka 2
  • Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition: na počest Pebble Beach: fotka 3
  • Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition: na počest Pebble Beach: fotka 4
  • Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition: na počest Pebble Beach: fotka 5
  • Rolls-Royce Phantom 60th Anniversary Special Edition: na počest Pebble Beach: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.