Rolls-Royce jako dodávka? Pokud se vaše firma jmenuje Krug...

Rolls-Royce jako dodávka? Pokud se vaše firma jmenuje Krug...: titulní fotka Kdybyste zavolali do Goodwoodu, že chcete dodat Rolls-Royce v dodávkovém provedení pro zelinářský obchod nebo sekáč s oblečením, asi by na vás vzali klacek. Ale v případě světoznámého výrobce šampaňského je asi situace jiná.

Máme tady celkem zajímavou perličku z historie. V roce 1984 se firma Krug Champagne, což je (ačkoli ve zkratce chybí) jeden z klenotů seskupení luxusních značek LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) rozhodla prezentovat se dodávkou, postavenou na bázi Rolls-Royceu.

Výchozím modelem pro asi nejluxusnější čtyřkolový dopravní prostředek všech dob, určený k převozu šampaňského, se stal Rolls-Royce Silver Shadow II modelového roku 1979. Úprava byla provedena přímo v Crewe a v této specifikaci byl vůz určen pro řidiče, dva spolujezdce a v nákladovém prostoru byly umístěny dvě ledničky.

Jak už bývá smutným osudem dodávek, i Krug se té svojí časem zbavil, nyní se však povedlo ji znovu vypátrat a ve zrenovovaném stavu se stane ozdobou firemního muzea v Remeši.

Fotogalerie

  • Rolls-Royce jako dodávka? Pokud se vaše firma jmenuje Krug...: fotka 1
  • Rolls-Royce jako dodávka? Pokud se vaše firma jmenuje Krug...: fotka 2
  • Rolls-Royce jako dodávka? Pokud se vaše firma jmenuje Krug...: fotka 3
  • Rolls-Royce jako dodávka? Pokud se vaše firma jmenuje Krug...: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.