Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem

Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem: titulní fotka Lehkým úpravám se nevyhnou ani prestižní luxusní vozy. Onyx Concept představil černostříbrného „malého“ rollse, modifikoval jeho vzhled i techniku.

Britská firma sídlící na londýnské Windsor Avenue má pro domácí aristokratické vozy cit, věnuje se ale (kromě dvou RR a značky Bentley) i porsche, mercedesům a range roverům. Poslední novinka však pochází z Goodwoodu a dostala název podle známého švýcarského lyžařského střediska (správně St. Moritz, česky Svatý Mořic).

Od série se odlišuje hlavně jiným předním nárazníkem s diodovými světly a karbonovým spoilerem. Změnily se boční prahy, vzadu našlo místo opravdu decentní křídlo, spíš vlastně jen odtoková hrana. Také z uhlíkových kompozitů, samozřejmě. Čtyři hranaté koncovky výfuku dávají najevo, že tenhle rolls nebude tak úplně obyčejný. Vše je ruční práce s odpovídající kvalitou.

Podvozek technici o něco snížili a kola, znovu vlastní výroby mají patnáct paprsků a v průměru dvaadvacet palců. Stranou pozornosti však nezůstal ani motor. Výkon vidlicového dvanáctiválce se dvěma turby byl zvýšen ze 420 na 457 kW (621 místo 571 koní). Další parametry si Onyx nechává pro sebe, ale sériový „duch“ zrychlí z klidu na stovku za dostatečných 4,9 s a jede 250 km/h, než zasáhne omezovač.

Upravený Ghost určitě neztratil nic ze své elegance, černostříbrná barevná kombinace se hodně povedla. Navíc dostal ještě kapku dynamiky, stylu a sportovního nádechu. Žádná přeplácaná kreatura to rozhodně není. Určitě decentně ubral z komfortu, ale bohatým byznysmenům, kteří tuhle úpravu zvolí, to jistě vadit nebude, ba právě naopak.

Fotogalerie

  • Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem: fotka 1
  • Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem: fotka 2
  • Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem: fotka 3
  • Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem: fotka 4
  • Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem: fotka 5
  • Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem: fotka 6
  • Rolls-Royce Ghost San Moritz: Limuzína od Onyx Concept s větším výkonem: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.