Roehr: superbike na elektřinu z Ameriky

Roehr: superbike na elektřinu z Ameriky: titulní fotka Malosériový výrobce Roehr Motorcycles LLC pracuje na vývoji sportovních a závodních motocyklů poháněných elektrickou energií. První dva modely se mají představit na jaře letošního roku.

Roehr Motorcycles LLC ve stavbě motocyklů není žádným nováčkem a v současnosti produkuje špičkový supersport Roehr 1250sc, o němž jsme informovali při jeho představení. Proto si jen ve zkratce připomněme, že k jeho pohonu slouží upravený dvouválec Harley-Davidson, který díky kompresoru produkuje výkon 180 koní (132 kW).

Nová modelová řada eRoehr má představovat rovněž sportovně zaměřené motocykly, ale k jejich pohonu mají sloužit elektromotory. Podle tiskových informací společnosti se letos na jaře dočkáme dvou modelů, silného eSuperbike a trochu mírnějšího eSupersport. Jejich podoba bohužel ještě nebyla zveřejněna a v galerii pod článkem se tak můžete pokochat modelem 1250sc. K pohonu obou nových modelů mají sloužit AC indukční motory s lithiovými bateriemi.

Silnější eSuperbike má disponovat výkonem 96 koní (71 kW) a točivým momentem 285 Nm. Dostatek energie pro elektromotor má zajistit 10 kWh lithiová baterie. Podle materiálů Roehr Motorcycles LLC má tento stroj nabídnout bleskovou akceleraci a jízdní vlastnosti na úrovni závodních strojů.

Podstatně mírnější bude eSupersport, jehož elektromotor má mít výkon 48 koní (35 kW) a točivý moment 142 Nm. V tomto modelu má být použita 6 kWh lithiová baterie. Maximální rychlost tohoto modelu má být okolo 160 km/h a motocykl má vynikat svou lehkou ovladatelností.

Roehr Motorcycles LLC plánuje nasazení modelu eSuperbike i do americké závodní série TTXGP a to již v letošní sezóně. Tyto závody jsou stejně jako FIM e-Power určeny pro elektřinou poháněné motocykly. Illinoiská společnost má v plánu vlastní tým a je připravena podpořit i soukromé jezdce.

Fotogalerie

  • Roehr: superbike na elektřinu z Ameriky: fotka 1
  • Roehr: superbike na elektřinu z Ameriky: fotka 2
  • Roehr: superbike na elektřinu z Ameriky: fotka 3
  • Roehr: superbike na elektřinu z Ameriky: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
285 Nm %Petr B. 07.01.2010  12:02
Vstoupit do diskuse ›