Roehr eSuperbike – další sporťák na elektriku

Roehr eSuperbike – další sporťák na elektriku: titulní fotka S motocykly poháněnými elektromotorem se poslední dobou roztrhl pytel. Máme tu další mašinu z Ameriky, tentokrát z dílny firmy Roehr.

Po nedávném představení elektro-naháče Brammo Empulse se k nám dostává zpráva o dalším projektu motorky se stejným pohonem. Roehr z Illinois má v nabídce hned tři modely: eSupersport, eSuperbike a eSuperbike RR. Mimo jiné dělají i benzínovou motorku, konkrétně model V-Roehr s motorem Revolution z H&D o výkonu 180 koní. Zpět k novinkám – nejslabší eSupersport používá jeden elektromotor o výkonu 48 koní a točivém momentu 142 Nm. Udávaná hmotnost se pohybuje na hranici 170 kg.

Silnější eSuperbike a eSuperbike RR používají shodně dvojici elektromotorů podávajících maximální výkon 96 koní a točivý moment 285 Nm. Verze RR se od té „obyčejné“ liší tlumiči Öhlins a brzdami Brembo. Právě typ RR byl navrhován, přestože je homologován i pro provoz na pozemních komunikacích, s ohledem na sérii závodů TTXGP (závody pro motocykly s nulovými emisemi). Předpokládaný dojezd s plnou baterií se pohybuje v rozmezí 130–160 km.

Bohužel i takový projekt vykazuje nedostatky způsobující pochybnosti. Použitý rám pocházející z Hyosungu společně s kapotáží připomínající motocykly z 80. let a předním světlem ze Suzuki GSX-R dávají dohromady velmi divný celek. Popularitě nepřidá ani cena: nejslabší model začíná na 13 tis. eur (cca 325 000 Kč) a nejvyšší eSuperbike RR stojí nemalých 27 tis eur (cca 675 tis. Kč). Touto cestou nemají ekologické motorky velkou šanci prosadit se na trhu, budeme si zatím muset počkat na přijatelnější „e-motorky“.

Fotogalerie

  • Roehr eSuperbike – další sporťák na elektriku: fotka 1
  • Roehr eSuperbike – další sporťák na elektriku: fotka 2
  • Roehr eSuperbike – další sporťák na elektriku: fotka 3
  • Roehr eSuperbike – další sporťák na elektriku: fotka 4
  • Roehr eSuperbike – další sporťák na elektriku: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
-,,- 275 GTB 06.08.2010  16:21
Hnus... Mol6 02.08.2010  23:52
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket