Rinspeed Bamboo EV: projekt stylového plážového vozítka pro Ženevu

Rinspeed Bamboo EV: projekt stylového plážového vozítka pro Ženevu: titulní fotka Rinspeed už prozradil, co od něj můžeme očekávat na ženevském autosalonu příští rok – elektrické plážové autíčko se spoustou komponentů z bambusu.

Frank Rinderknecht má asi poté, co prodal část firmy Rinspeed, upravující vozy Porsche panu Mansorymu, spousty volného času a tak představuje své novinky pro autosalon v Ženevě čím dál dřív. Jsem zvědavý, jestli se někdy dočkáme toho, že první snímky příští novinky uvidíme začátkem dubna.

No dobře,to bylo trošku jízlivé, tak se pojďme raději věnovat autu samotnému. Frank asi definitivně opustil svět rychlých kol a na svět se dívá zeleně, což má podtrhnout i projekt chystaný na Ženevu 2011 – Rinspeed Bamboo. Zatím máme k dispozici jen kusé informace, takže vězte, že se jedná o velmi sympatické plážové vozítko (nebo přerostlý golfový vozík, jak chcete), poháněné elektřinou. Jde o kabriolet a platí zde i „nomen omen“ – k výrobě bamboo bylo skutečně použito bambusových vláken. Podle prvních informací to ale vypadá, že pouze v interiéru.

Frank Rinderknecht chce autem vzdát hold sedmdesátým létům, jižní Francii a Saint Tropez, kde se to podobnými auty jen hemžilo. Jen na tu Brigitte Bardot už za jeho volantem asi nenarazíte.

Fotogalerie

  • Rinspeed Bamboo EV: projekt stylového plážového vozítka pro Ženevu: fotka 1
  • Rinspeed Bamboo EV: projekt stylového plážového vozítka pro Ženevu: fotka 2
  • Rinspeed Bamboo EV: projekt stylového plážového vozítka pro Ženevu: fotka 3
  • Rinspeed Bamboo EV: projekt stylového plážového vozítka pro Ženevu: fotka 4
  • Rinspeed Bamboo EV: projekt stylového plážového vozítka pro Ženevu: fotka 5
  • Rinspeed Bamboo EV: projekt stylového plážového vozítka pro Ženevu: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.