Řidiči ze Znojemska se nechtělo škrábat námrazu, tak jel s hlavou z okna. A samozřejmě boural

Řidiči ze Znojemska se nechtělo škrábat námrazu, tak jel s hlavou z okna. A samozřejmě boural: titulní fotka Škrábání námrazy z oken auta je možná otrava, ale nutná. Jistý dvaašedesátiletý řidič ze Znojemska měl však jiný názor. Než aby se zdržoval, vyrazil s hlavou vykloněnou z okna. A jak asi tušíte, naboural.

O tomhle podivuhodném příběhu informovala policie v Jihomoravském kraji. Podle mluvčí Lenky Drahokoupilové se muž před šestou hodinou ranní chystal vyrazit do práce, ale protože se nechtěl zabývat odstraňováním námrazy z oken osobního auta, nastartoval, stáhl boční okénko a rozjel se s hlavou vykloněnou ven. Takto měl namířeno do asi pět kilometrů vzdáleného zaměstnání.

Neumíme si představit, co s řidičovým obličejem musela dělat zima… Nicméně zhruba v půlce cesty proti němu jelo jiné auto, takže muž hlavu schoval dovnitř. A vzhledem k tomu, že přes namrzlé čelní sklo neviděl ven, najel do protisměru a trefil jiný vůz.

Video: Jak si poradit se zamrzlým autem

„Bez zastavení však pokračoval v jízdě dál. Dopravní nehodu nám oznámila protijedoucí řidička. Na základě zjištěných informací se nám podařilo druhého účastníka této kolize během dvou hodin vypátrat. Ani jeden z nich neutrpěl zranění a dechové zkoušky byly negativní,“ popsala Drahokoupilová.

"Vyšly však najevo jiné závažné skutečnosti. Autu, které řídil muž, skončila platnost technické kontroly v květnu roku 2017 a navíc je evidované na osobu, která před dvěma a půl lety zemřela. Obdobně tomu však je i s vozidlem řidičky. Majitel tohoto vozu téměř čtyři měsíce nežije. Šetřením včerejší ranní dopravní nehody, která se stala na nepříliš frekventované silnici mezi menšími obcemi na Znojemsku, se dále zabýváme, dodala policejní mluvčí.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.