Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie

Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie: titulní fotka Kalifornská společnost Fardeese Rezvaniho dotáhla svůj Beast do malosériové výroby. Nyní k němu nabízí i o něco více karbonových dílů.

Rezvani Motors se pokouší etablovat na trhu supersportů. Takových pokusů bylo v historii bezpočet a většina jich neskončila zrovna slavně. Když pomineme projekty, které zůstaly buď jen na papíře, nebo maximálně v několika prototypech, za poslední léta zkrachovalo hned několik firem. Spyker, Artega, Wiesmann i Roland Gumpert se přesto pokoušejí o návrat… Fardeesovi Rezvanimu pochopitelně přejeme úspěch, ale malovýrobci to budou mít těžké vždycky.

Otevřený dvoumístný Beast s poměrně radikálním designem, který se nemusí líbit každému, se ale spoléhá na laděnou velkosériovou techniku, konstrukčně nejde navíc o nic jiného než o dooblečený Ariel Atom. Stačí mu čtyřválce 2,4 l od Hondy, které ladí na 507, případně 710 koní (373, respektive 523 kW). Ten slabší využívá kompresoru, silnější verzi X dopují dvě turbodmychadla. Obě využívají šestistupňové manuální převodovky, případně za dolárky navíc i sekvenční s páčkami. Samosvorné diferenciály jsou samozřejmostí. Sprint z klidu na stovku té rychlejší pak trvá jen 2,6 s, ale také přijde v přepočtu na nemalých 7,9 milionu korun. O dvě desetinky pomalejší základ stojí pouhé 4 miliony.

Karoserie z uhlíkových vláken nijak nepřekvapí, auta přece váží pouhých 725, respektive 839 kg, ale nyní je k mání ještě navíc karbonový balíček X Performance. Představuje standard pro Beast X, alespoň na počítačových vizualizacích zveřejněných loni v listopadu jej měl. Jenže těch má být postaveno pouze pět kusů. Rezvani Motors (staro)novinku představili 12. března na Festivalu rychlosti, ovšem nikoli v Goodwoodu, nýbrž ve floridském Amelia Islandu. I tak to mají z Kalifornie přes celé Státy… Součástí velkého motoristického svátku je také soutěž elegance a další akce.

A co za ingredience přichystali? Vstupy vzduchu, přední spoiler, aerodynamické nástavce prahů na boky a hodně zajímavé dvoudílné zadní křídlo. Kromě toho také pár fotek reálného vozu, na které jsou jednotlivé části nainstalovány. X Performance si mohou objednat jak klienti k novým autům, tak i ti, kdo už standardní bestii v garáži mají. Nemusejí navíc kupovat celý balíček, jsou přichystány i jednotlivé díly. Cenu si zatím bohužel Rezvani nechali pro sebe.

Fotogalerie

  • Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie: fotka 1
  • Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie: fotka 2
  • Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie: fotka 3
  • Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie: fotka 4
  • Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie: fotka 5
  • Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie: fotka 6
  • Rezvani Beast X Performance: Karbonové spoilery pro zvíře z Kalifornie: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.