Revenge Designs Verde: zelenáč co trumfne Gallardo?

Revenge Designs Verde: zelenáč co trumfne Gallardo?: titulní fotka Revenge Designs Verde Supercar Concept, to je celý název modelu o kterém je tady řeč.

Detroitský autosalon je tu a s ním i nový projekt od Revenge Designs, supersportovní model Verde. Respektive, zatím jeho koncept.

Z počítačových obrázků zatím vidíme pouze jeho část, i tak je to ale dost na to abychom pochválili ladné křivky a pokochali se zeleným lakem (jak jinak, že). Revenge Designs plánují, že prodej by mohl začít už v červenci tohoto roku. Pohon může být zajištěn klasickým vidlicovým osmiválcem a nebo hybridní jednotkou. Ta spojí účinek osmiválce s úsporností elektromotoru (tvůrci se ohánějí neuvěřitelným číslem 2,15 l na 100 km), celkový výkon okolo 400 koní a točivý moment 680 Nm taky určitě není k zahození.

A nakonec cenovka – 3,3 milionu Kč. Uf, tak to není opravdu málo. Lidé z RD srovnávají Verde s Gallardem a říkají například: „když se vám vysype spojka u Gallarda, bude vás to stát tři sta tisíc, ale my vám ji ve Verde vyměníme za pětinu“. Bezva. Nezlobte se na mě, ale srovnávat produkt Lojzy Garážníka s hi-tech výrvory fachmanů od Lamba je asi trošku mimo mísu…ne?

Fotogalerie

  • Revenge Designs Verde: zelenáč co trumfne Gallardo?: fotka 1
  • Revenge Designs Verde: zelenáč co trumfne Gallardo?: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: no Hrubis 11.01.2010  17:01
no speedyG 11.01.2010  15:27
Vstoupit do diskuse ›