RENNTECH 777: honba za výkony ještě neskončila

RENNTECH 777: honba za výkony ještě neskončila: titulní fotka Vedení AMG sice mění svou filozofii a prohlašuje, že honba za kilowatty je u konce, ale ve společnosti RENNTECH jsou zcela opačného názoru a na oslavu 20. výročí založení mají připraven odpovídající dárek.

Společnost RENNTECH založil v roce 1989 Hartmut Feyhl a během dvaceti let se s ní vypracoval mezi uznávané úpravce vozů Mercedes-Benz. Právě na oslavu dvaceti let od založení firmy je připraven supersport RENNTECH 777, jehož základem je Mercedes-Benz SLR McLaren.

Podle tiskový materiálů je RENNTECH prakticky novým vozem, který využívá karbonové šasi Mercedesu. Americká firma vyrobí prakticky kompletně novou karoserii, jejíž tvar má být optimalizován pro poskytování správného aerodynamického přítlaku vozu k asfaltu, který má přispět k stabilitě vozu při vysokých rychlostech.

Pod novou kapotou bude za přední nápravou sice stále uložen kompresorem přeplňovaný osmiválce o objemu 5,5 litru, ale přepracovaný, takže namísto původního výkonu 626 koní (460 kW) bude disponovat 777 koňmi (572 kW).

RENNTECH 777 má být podle svých tvůrců velmi výjimečným vozem, který bude ve srovnání se sériovým modelem SLR McLaren mnohem lehčí a výkonnější. Podle tiskových informací v naplánována výroba 20 vozů.

Fotogalerie

  • RENNTECH 777: honba za výkony ještě neskončila: fotka 1
  • RENNTECH 777: honba za výkony ještě neskončila: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.