Renault Twingo R.S.: Vize hot hatche s pohonem zadních kol

Renault Twingo R.S.: Vize hot hatche s pohonem zadních kol: titulní fotka Twingo se silným motorem a pohonem zadních kol by nabídku Renaultu pořádně okořenilo. Jak by mohlo vypadat?

Někteří fanoušci francouzské značky Renault mají pocit, že by její sportovní divize Renault Sport měla postavit upravené Twingo třetí generace. Mezi ně patří i fanoušek ukrývající se pod přezdívkou X-Tomi, který takové auto navrhl v digitálním prostředí.

Výchozí Twingo digitálně upravil několika prvky z většího Clia R.S. Vidíme například přepracovaný přední nárazník, zkratku R.S. pod logem Renaultu v masce chladiče a větší kola.

Sám Renault už možnosti podoby sportovní verze Twinga naznačil. Sériové auto totiž svým designem vychází z konceptu Twin’Run, jehož tvary byly pojaty velice agresivním způsobem.

Fanoušky Twinga R.S. a potencionální zájemce o takový automobil ale v současné chvíli musíme zklamat, francouzská automobilka u nové generace tohoto miniauta už se sportovní verzí R.S. nepočítá. Kombinace vzadu uloženého silného motoru a pohonu zadních kol by totiž mohla být pro řidiče velice kousavá.

Pokud by se ale o Twingo R.S. zvedla velká vlna zájmu, je patrné, že by se Renault takovému autu nebránil. Již zmíněný Twin’Run byl fanoušky značky mohutně chválen, a tak alespoň malá naděje na vznik Twinga R.S. existuje. Atmosférický motor ale takový hot hatch určitě mít nebude.

Verze od Renault Sportu byla odvozena pouze od druhé generace Twinga, její výroba byla ukončena loni v létě. Tehdy byl automobil už posledním hot hatchem od Renaultu s atmosférickým motorem, pod kapotou větších modelů Clio R.S. a Mégane R.S. tluče agregát s turbodmychadlem. O pohon Twinga R.S. se staral 1,6litrový čtyřválec o výkonu 98 kW a točivém momentu 160 N.m.

Fotogalerie

  • Renault Twingo R.S.: Vize hot hatche s pohonem zadních kol: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
... ..... 22.02.2014  16:19
RS SuperForce 22.02.2014  08:56
Vstoupit do diskuse ›