Renault R.S. 01: Čistokrevný závoďák se odhaluje

Renault R.S. 01: Čistokrevný závoďák se odhaluje: titulní fotka V polovině června se kolem nás prohnala informace o zbrusu novém závodním voze od Renaultu. Nyní o něm víme více.

O skutečnosti, že divize Renault Sport dělá z jindy pohodových rodinných hatchbacků skutečně nabroušené polozávodní stroje, jsme se v minulosti přesvědčili již několikrát. Ostatně, současný Renault Mégane R.S. je jedním z posledních „mechanických“ hot-hatchů, které můžete v současnosti koupit.

Dnes to ale bude z trochu jiného soudku. Již v polovině června jsme totiž zachytili informaci o připravovaném ultimátním závoďáku, který však automobilka podrobněji neprezentovala a jako závdavek nabídka strohou siluetu karoserie.

Nyní jsme pravdě zase o něco blíže, a to i po stránce grafické. V galerii totiž najdete úplně první fotografii závodního vozu, který má ve svých útrobách motor Nismo s výkonem okolo 500 koní a zadní kola jsou poháněna skrze sedmistupňovou sekvenční převodovku Sadev. Dobrou zprávou navíc je, že vůz bude vážit okolo 1100 kilogramů, což mu zajistí vynikající jízdní dynamiku při závodech světové série šampionátu Renault. A to prý již v příštím roce!

A to nejdůležitější: vůz už má své jméno. Zatímco při první upoutávce se mu říkalo prostě jen Renault Sport Trophy, oficiálně se nakonec jmenuje R.S. 01. Na představení hotového automobilu si však budeme muset ještě počkat. Je totiž plánováno až na 27. srpna.

Fotogalerie

  • Renault R.S. 01: Čistokrevný závoďák se odhaluje: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: alpine to sami radek007 01.08.2014  16:36
alpine to sami jara 01.08.2014  15:12
Vstoupit do diskuse ›