Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu

Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: titulní fotka Renault již v dubnu letošního roku představil speciální limitovanou sérii modelu Laguna Coupé s názvem Monaco GP a ta nyní s příchodem podzimu vstoupila i na český trh a figuruje v ceníku dvoudveřového francouzského kupé.

Renault Laguna Coupé Monaco GP připravila francouzská automobilka na oslavu svého dlouholetého partnerství s Automobile Club de Monaco.

K odlišnostem od ostatních verzí Laguny Coupé patří u exteriéru verze Monaco GP její perleťový bílý lak karoserie kontrastující s černou střechou, vnějšími zpětnými zrcátky a 18palcovými litými koly. V interiéru je standardem tmavé kožené čalounění sedadel s prošíváním bílou nití a označením Monaco GP vyšitým na předních opěradlech.

K standardní výbavě speciální série Monaco GP patří například navigační systém Carminat TomTom, audiosystém Premium Bose® Bluetooth® s přehrávačem CD a MP3, USB portem, odděleným displejem, ovládáním pod volantem a deseti reproduktory, duální automatická klimatizace, přední elektricky nastavitelná sedadla s pamětí polohy na straně řidiče a bi-xenonové hlavní světlomety.

Zájemci o toto provedení mohou na českém trhu vybírat z trojice pohonných jednotek, z nichž jsou dvě vznětové a jedna zážehová. Příznivci nafty mohou volit mezi čtyřválcem 2,0 dCi 16V(180 k/131 kW) a šestiválcem 3,0 dCi V6 (235 k/173 kW). Fanoušky benzínu uspokojí pouze vidlicový šestiválec poskytující z objemu 3,5 litru výkon 240 koní (175 kW). Pro všechny motorizace je samozřejmě standardem podvozek 4Control s řiditelnými koly přední i zadní nápravy.

Na českém trhu startuje Laguna Coupé Monaco GP s cenou 879.900,– Kč za základní vznětový čtyřválec 2,0 dCi. Tento motor je jinak k dispozici pouze s chudší výbavou GT za 829.900,– Kč. Ta nemá elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka s pamětí polohy, parkovací senzory vpředu i vzadu, elektricky stavitelná sedadla s paměti polohy na straně řidiče, audiosystém Bose® a navigační systém Carminat TomTom.

Provedení Monaco GP s šestiválcovými motory si Renault na českém trhu cení na 909.900,– Kč za benzinový 3,5 V6, resp. 969.900,– Kč za vznětový 3,0 dCi V6. Podle aktuálního ceníku je za stejné ceny i nejvyšší stupeň výbavy Initiale. Ten je k dispozici pouze s šestiválci a jeho standardní výbava se od Monaco GP kromě barevného provedení exteriéru a interiéru liší díky navigačnímu a komunikačnímu systému Carminat DVD s hlasovým ovládáním telefonu přes Bluetooth®, s audiosystémem Premium Bose® a 10 reproduktory.

Fotogalerie

 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 1
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 2
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 3
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 4
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 5
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 6
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 7
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 8
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 9
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 10
 • Renault Laguna Coupé Monaco GP: Limitovaná série na českém trhu: fotka 11


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.