Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími

Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími: titulní fotka Francouzská automobilka nasadí do nadcházejícího ročníku Rallye Dakar dva exempláře modelu Duster.

Renault se potřetí v řadě zúčastní vytrvalostní rallye Dakar se speciálem Duster, který se na evropských trzích prodává se znaky Dacie. Francouzská automobilka chce vylepšit dosud dosažené výsledky a chce s Dusterem dojet do desátého místa.

Poprvé Duster závodil v jihoamerickém závodě v roce 2013, kdy skončil na 29. místě. Loni Renault svůj výsledek vylepšil, když jeden z jeho vozů dojel čtrnáctý. Rostoucí zkušenosti naznačují, že by příští rok francouzská značka mohla skutečně nakouknout do top ten.

Do závodu budou nasazeny dva zcela nové Dustery, o jejichž pohon se postará vidlicový osmiválec, který dosahuje výkonu 280 kW. Dosud přitom závodní Duster používal šestiválec.

Renault závodníkům nově nabídne plnou technickou podporu divize Renault Sport Technologies. Do závodního kokpitu se opět posadí argentinská dua Emiliano Spataro, Benjamín Lozada a José García,Mauricio Malano.

Dosažení umístění v nejlepší desítce nebude pro Renault lehkou záležitostí. Na francouzskou značku nečeká jen náročná trať, ale také těžká konkurence. Na vůbec nejvyšší příčku pomýšlí Peugeot se svým speciálem 2008 DKR, uspět bude chtít také Mini, které Dakar ovládlo loni. Britská značka do závodu nasadí hned deset speciálů All4 Racing.

Fotogalerie

  • Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími: fotka 1
  • Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími: fotka 2
  • Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími: fotka 3
  • Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími: fotka 4
  • Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími: fotka 5
  • Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími: fotka 6
  • Renault Duster opět pojede Dakar, chce skončit mezi nejlepšími: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.