Red Bull vám ho prodlouží

Red Bull vám ho prodlouží: titulní fotka Klídek, pánové, řeč je pochopitelně o Smartu Fortwo...

Už jsme si zvykli, že jde udělat prodloužená limuzína nejen z luxusního sedanu, ale i z Hummeru, případně supersportů a tak už mají firmy zabývající se těmito druhy úprav docela problémy, jak na sebe upozornit. Ovšem britské společnosti Carbonyte se to zcela jistě podařilo.

Pomocí dvacetkrát zvětšené plechovky od jistého energetického nápoje totiž protáhla auto nejmenší z nejmenších – Smart Fortwo. Kreace má podvozek prodloužen o 2700 mm a celková délka téhle „limo“ činí 5100 mm, což je téměř dvojnásobek běžné délky Smartu. Aby nedošlo k přílišnému nárůstu hmotnosti, podvozek je hliníkový a „plechovku“ zhotovili z laminátu. Pod kapotou zůstala základní přeplňovaná šestistovka, která limizínu rozhýbe na maximální rychlost atakující 130 km/h.

Pokud byste zatoužili po vlastní individuální úpravě smartíku, počítejte s částkou přibližně tři čtvrtě milionu korun, jen není jisté, zda potřebujete ještě vlastního smarta, nebo jestli je v ceně.

Nepochybně kuriózní je, že firma Carbonyte uvažuje vybavit prodloužený Fortwo elektromotorem a nabídnout ho pohřebním službám. Pochopitelně nikoli v „plechovkové“ verzi". Tak to by stálo za to vidět, ovšem pochopitelně nikoli zevnitř…

Fotogalerie

  • Red Bull vám ho prodlouží: fotka 1
  • Red Bull vám ho prodlouží: fotka 2
  • Red Bull vám ho prodlouží: fotka 3
  • Red Bull vám ho prodlouží: fotka 4
  • Red Bull vám ho prodlouží: fotka 5
  • Red Bull vám ho prodlouží: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.