Range Rover Sport 400 LE A Kahn Design: RRS s větší porcí luxusu

Range Rover Sport 400 LE A Kahn Design: RRS s větší porcí luxusu: titulní fotka O Afzalu Kahnovi se v poslední době mluvilo hlavně v souvislosti s extrémními přestavbami Defenderů. Designér a jeho firma nenechají na pokoji ani ostatní modely britského Land Roveru.

Range Rover Sport je menším a mladším bratrem luxusního Range Roveru, vyrábí se teprve ve druhé generaci. Luxusu sám o sobě poskytuje dost a nemusíte se s ním bát vyrazit i mimo asfalt. Akorát si je většina majitelů kvůli značné pořizovací ceně stejně v terénu neničí. Afzal Kahn se zaměřil na první stránku věci, nabízí úpravy pro ty, kteří chtějí svůj Sport přetvořit v prestižní koráb. Žádnou brutální šestikolku tentokrát nevytvořil.

Nejnovější kreaci nazval 400 LE. Zvenčí se šedostříbrný vůz na továrních snímcích liší od série nádhernými pětipaprskovými koly s nízkoprofilovými pneumatikami a zlatými brzdovými třmeny, přepracovanými nárazníky, zadní dostal boční vstupy vzduchu k brzdám. Přední maska vyvolává svým tvarem trojrozměrný efekt a má mřížku z uhlíkových kompozitů. Zádi dominují dvě nerezové koncovky výfuku a difuzor, taktéž karbonový. Lehký „kosmický“ materiál najdeme i v interiéru po otevření víka kufru.

Kabinu nám sice tuner neodhalil, ale určitě je potažena luxusní ručně prošívanou černou kůží. Nejen na sedadlech, ale kompletně včetně palubní desky, věnce volantu, loketních opěrek a výplní dveří. Kahn samozřejmě nabízí širokou míru další individualizace dle přání klientů, aby se odlišili od davu. Jednotlivé prvky vnějších i vnitřních úprav lze koupit rovněž zvlášť, jak už to tak bývá, takže si přijdou na své i ti, kteří mají přece jen hlouběji do kapsy. I když Sport (pro auto už se vžila logická zkratka RRS) sám o sobě není levný ani v tovární specifikaci. Ale tomuhle to zatraceně sluší…

Firmu neživí jen nabídka spoilerů, kol a úpravy interiérů. Známá divize Project Kahn staví zakázkové vozy, Kahn Automobiles zase prodává drahé youngtimery a historiky prestižních značek.

Fotogalerie

  • Range Rover Sport 400 LE A Kahn Design: RRS s větší porcí luxusu: fotka 1
  • Range Rover Sport 400 LE A Kahn Design: RRS s větší porcí luxusu: fotka 2
  • Range Rover Sport 400 LE A Kahn Design: RRS s větší porcí luxusu: fotka 3
  • Range Rover Sport 400 LE A Kahn Design: RRS s větší porcí luxusu: fotka 4
  • Range Rover Sport 400 LE A Kahn Design: RRS s větší porcí luxusu: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.