Rallyeová Škoda Fabia R 5 získala homologaci FIA

Rallyeová Škoda Fabia R 5 získala homologaci FIA: titulní fotka Závodní speciál na bázi nové Škody Fabia je připraven vyrazit na rallyeové tratě. Má pohon všech kol a přeplňovanou šestnáctistovku.

Závodní divize mladoboleslavské automobilky Škoda Motorsport oznámila, že její nejnovější soutěžní speciál úspěšně prošel homologačními zkouškami FIA a může tedy být nasazen do závodů. Model Fabia R 5 je nástupcem modelu Fabia S2000, jenž se stal nejúspěšnějším závoďákem v dosavadní historii značky a novinka tedy má na co navazovat.

Škoda Motorsport postavil vůz podle regulí třídy R 5, což jsou na základě produkčních vozů postavené vozy s hmotností minimálně 1230 kg, disponující pohonem všech kol sekvenční převodovkou a turbodmychadlem přeplňovaným benzinovým motorem o objemu 1,6 litru. Tým pracoval na vývoji nového modelu 15 měsíců a podíleli se na něm jezdci jako Jan Kopecký, Esapekka Lappi, Freddy Loix nebo Raimund Baumschlager.

Celkem bylo do homologace ujeto asi 10 tisíc kilometrů na nejrůznějších površích a za všemožných klimatických podmínek v České republice, Rakousku, Německu, Itálii, Francii, Řecku, Španělsku a Finsku a Škoda už nyní registruje spoustu zájemců z řad soukromých závodních týmů, které věří, že Fabia R 5 naváže na fenomenální tažení modelu Super 2000. Škoda Motorsport navíc neopomíná zdůraznit, že to novince, postavené na bázi „dosud nejemotivnější Fabie“, bude na závodních tratích velmi slušet.

Kdy zákazníci dostanou první vozy a kdy se Fabie R 5 poprvé objeví na závodních tratích zatím nebylo oznámeno, intenzivně se na tom však už nyní pracuje.

Fotogalerie

  • Rallyeová Škoda Fabia R 5 získala homologaci FIA: fotka 1
  • Rallyeová Škoda Fabia R 5 získala homologaci FIA: fotka 2
  • Rallyeová Škoda Fabia R 5 získala homologaci FIA: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.