Na raketovém kole jel 285 km/h!

Na raketovém kole jel 285 km/h!: titulní fotka Nejrychlejším mužem na kole s přídavným pohonem je Francouz Francois Gissy, když překonal metu 263 km/h na raketovém kole na letišti. Nově naměřená rychlost? 285 km/h! (+ 2x video)

Francouz Francois Gissy má 31 let a je řidičem autobusu. To možná vysvětluje, proč se chce ve volném čase bavit velmi rychlou jízdou $2$ Jen prostředek je netradiční. Možná byste hádali, že rychlost bude hledat na motocyklu nebo sportovním autě, ale Francois si vybral raketové kolo!

Celá akce se uskutečnila na uzavřené dráze ve švýcarském Interlakenu a cílem bylo překonat rychlost 263 km/h, aby se mohlo jednat o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Francois Gissy nasedl na kolo, spustil raketový pohon, který probíhal formou chemické reakce, a modlil se, aby pneumatiky na hrubém povrchu vše pobraly. I tak byly vibrace velmi silné. Nicméně vše se zdařilo a výsledná rychlost je 285 km/h za pouhých 6,7 s!!!

Jak se cítil hlavní aktér, Francois Gissy, po překonání rekordu? „Je to velmi těžké popsat. Mám v hlavě několik pocitů a dojmů, ale jsem nadmíru šťastný, že se celá akce podařila! Na dráze v jednu chvíli jsem se obával, aby mě vibrace a vítr nerozhodil a nedošlo k pádu. Při rychlostech nad 250 km/h už byl problém udržet hlavu a teď trochu lituji nápadu mít na helmě kameru GoPro, ale mám to za sebou a těším se na záběry. To kolo má na víc a příště zkusíme zdolat metu 300 km/h, možná i 320 km/h (200 mph).“

Francouz Francois Gissy a jeho raketové kolo

Fotogalerie

  • Na raketovém kole jel 285 km/h!: fotka 1
  • Na raketovém kole jel 285 km/h!: fotka 2
  • Na raketovém kole jel 285 km/h!: fotka 3
  • Na raketovém kole jel 285 km/h!: fotka 4
  • Na raketovém kole jel 285 km/h!: fotka 5
  • Na raketovém kole jel 285 km/h!: fotka 6
  • Na raketovém kole jel 285 km/h!: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
brzdy -b-n-x- 03.12.2013  00:02
Vstoupit do diskuse ›