Racer X KC-427 – Rozkošná bolest

Racer X KC-427 – Rozkošná bolest: titulní fotka Má jméno jako projímadlo, které z vás vypudí i to, co jste měli před týdnem. Vlastně, tohle můžeme za pár měsíců klidně potkat na silnici a účinky budou velice podobné.

KC-427 je projekt společnosti Racer X Design, která sídlí na Maltě. Abychom dali věci na pravou míru, tahle partička není pouze tlupa teoretiků, která si něco kreslí v počítači, ale na zakázku umí stavět skutečné automobily. A přesně tenhle osud potká supersport, který vzdává hold legendárnímu modelu Cobra 427.

Tvary povedeně kombinují retro s modernou, chápeme ovšem, že vás bude hlavně zajímat, co bude ve strojovně. Nic menšího než vidlicový osmiválec o objemu 7,0 l z Chevroletu Corvette Z06 s výkonem 512 koní a maximálním točivým momentem 637 Nm. A to prosím mluvíme o sériových parametrech, které bude chtít tahle firma určitě vylepšit. Zatím od nich máme pouze teoretickou výkonovou hmotnost 550 k na tunu, nicméně proces přerodu do reality již odstartoval a podle informací by mělo vzniknout celkem 20 kousků. „Kdo první projeví seriozní zájem, ten náš vůz dostane,“ přislíbil Reuben Zammit, ředitel a hlavní návrhář Racer X.

Fotogalerie

  • Racer X KC-427 – Rozkošná bolest: fotka 1
  • Racer X KC-427 – Rozkošná bolest: fotka 2
  • Racer X KC-427 – Rozkošná bolest: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Pěkná hexal 03.12.2007  19:13
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20251 | Zobrazit seznam všech anket