Původní Mazda MX-5 s najetými 27 mílemi na prodej

Původní Mazda MX-5 s najetými 27 mílemi na prodej: titulní fotka Ma eBayi se dá koupit velmi unikátní kousek první generace Mazdy MX-5 z roku 1990, jenž má na rychloměru pouhých 27 mil.

Řídili jste někdy Mazdu MX-5 alias Miatu, nejlépe v její první generaci? Pak jste určitě měli pocit, že žádná trasa, vedoucí mimo dálnici, není dost dlouhá. To pak kilometry na počítadle pěkně přibývaly.

Určitě vás tedy překvapí, že může existovat exemplář, který od rok 1990, kdy byl vyroben, nejel jen 27 mil, tedy necelých 44 km. Ano, přesně takový je teď na prodej v Americe přes eBay Motors. Asi by vás nemělo překvapit, že za takový kousek chce majitel z Arizony nejméně 10.300 dolarů, ale není to zase tak růžové.

Historie auta je trošku podezřelá, auto bylo koupeno s najetými 20 mílemi a těch 7 navíc si odbylo při odtahu. Nebylo k dispozici s klíčky, parkování v garáži s okny způsobilo na některých místech vyblednutí laku a za ta léta skladování se nevyhnulo drobným poškozením.

Má původní, tedy už nepoužitelné pneumatiky a chybí jí baterie a svíčky, na druhou stranu ale jediný neoriginální díl jsou stěrače. Pozitivní naopak je, že byl motor zalitý olejem, aby nedošlo ke korozi vnitřních částí.

Koupili byste si takové auto? A kolik byste za něj dali?


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
hen,hen Skoto 17.08.2013  07:26
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 19562 | Zobrazit seznam všech anket