Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové

Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové: titulní fotka Dnes si můžete své Porsche nechat přímo u automobilky upravit snad na milión způsobů – možnosti individualizace jsou takřka nekonečné. Jenže bývaly doby, kdy oddělení Porsche Exclusive Manufaktur neexistovalo.

A právě z té doby, konkrétně z roku 1984, pochází i tohle Porsche 911, které, jak jste si jistě všimli, nevypadá zrovna ortodoxně. Vůz jako služebák využíval Tilman Brodbeck, asistent tehdejšího CEO celé automobilky Petera W. Schutze, který chtěl tuto Carreru 3.2 s výkonem 231 koní odlišit od běžné produkce.

Konkrétní kus má dost úprav už na pohled. Určitě zaujme tyrkysový proužek kolem celého auta, který najdete na bocích a náraznících, doplňují jej ještě místa na A-sloupcích a křídle a kola Fuchs ve stejném odstínu. Speciální barvu karoserie vytvořil Ewald Rempfer v Bietigheimu. Nehotové Porsche kvůli tomu museli vyzvednout z výrobní linky a odvézt. Po lakování se 911 vrátila zpět do výroby, aby se domontovaly další díly.

Tohle by mělo být nové Porsche 911 Turbo. Automobilce unikla fotka z továrny

To vše proto, aby karoserie ladila ke stejně čalouněnému koženému interiéru. Ten byl pro změnu dílem SC Schäfer z Würzburgu a použitá sedadla Recaro jsou největší, která se do 911 montovala. Semišové koberečky s koženým lemováním dodal podnik Mapotex v Unterriexingenu.

Brodbeck s autem jezdil jen v letech 1984 až 1985. Jeho talentu pro individualizaci si ale v automobilce všimli, a tak byl následně povýšen na šéfa nového oddělení Porsche Exclusive Manufaktur, které bylo vytvořeno v roce 1986. Že to zvládne, ostatně dokázal o dva roky dříve na svém vlastním autě.

Fotogalerie

  • Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové: fotka 1
  • Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové: fotka 2
  • Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové: fotka 3
  • Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové: fotka 4
  • Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové: fotka 5
  • Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové: fotka 6
  • Prohlédněte si unikátní 911, která stála u zrodu oddělení Porsche Exclusive. Je tu hodně tyrkysové: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.