Prodrive učí policisty řídit

Prodrive učí policisty řídit: titulní fotka Policisté v britském hrabství Essex se učí zvládat své služební imprezy za asistence firmy Prodrive.

Čeští policisté, jezdící v polorozpadlých feliciích asi budou skřípět zuby, když zjistí, že strážci zákona (byť pochopitelně ne všichni) v Essexu mají k dispozici vozy Subaru Impreza minulé generace s motorem o výkonu 270 koní a pohonem všech kol.

A skřípět budou asi ještě víc, když zjistí, že pro řidiče, kteří s těmito vozy brázdí britské silnice, připravila firma Prodrive (starající se mimo jiné o tovární závodní speciály Subaru Impreza WRC) v areálu svého Performance Center kurs pro lepší zvládání jejich služebáků. Podobný trénink je rozhodně na místě, vždyť model Impreza GB270, jenž Prodrive vyvinul právě po potřeby strážců pořádku, zvládne stovku za 5 s. Policisté se učili využít výhody čtyřkolky při zatáčení, zkoušeli různé techniky brzdění a seznámili se s optimálním využitím systému kontroly trakce a pohonu 4×4 na mokru, které je na tamních silnicích více než častým jevem.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
hned bych si jednu vzal PatrikJ 03.07.2008  15:53
:O Whoever 02.07.2008  20:28
svine čus 02.07.2008  11:30
Vstoupit do diskuse ›