Prodloužený R-R Ghost: o 170 mm více na zadních sedadlech

Prodloužený R-R Ghost: o 170 mm více na zadních sedadlech: titulní fotka Líbí se vám Rolls-Royce Ghost ale připadáte si vzadu poněkud stísněně? A Phantom nechcete, protože...já nevím...nevejde se vám do garáže? Pak mám dobrou zprávu!

Dva roky po uvedení Ghostu na trh přišla automobilka s nápadem, jak přilákat více (zejména asijských) milionářů.

Asi vám neunikly plány Škodovky na prodloužení Yetiho o šest centimetrů tak, aby na čínském trhu zaujala více kupců. Asiaté mají zkrátka zálibu v prodlužování…

Ale zpět k autům. Ghost v základní verzi je auto, ve kterém nevypadá zase tak nepatřičně, když si jej čas od času řídíte sám. Jeho 5399 milimetrů dlouhá karoserie si lehce pluje ulicemi…jenže co když vy se raději vozíte vzadu, přesto však čas od času za volant skočíte? Ve Phantomu tohle opravdu nejde, to by vás Angličané utopili v Earl Greyi…to je totiž společenské faux-pas, o něco horší už je snad jen plácnutí královny matky po zadku. A tak Rolls-Royce přispěchal s o 170 mm prodlouženou variantou, která je vhodná právě pro vás.

Verze Ghost EWB se však bude varábět ve velmi omezené sérii, takže pokud byste jej rádi v roce 2012 (to přijde na trh) vlastnili, raději se už teď zapište na pořadník. Pod kapotou je motor 6,6 V12 biturbo o výkonu 420 kW a 780 Nm, tedy stejná čísla jako u kratší verze. Díky vyšší hmotnosti však nyní sprint na stovku trvá o desetinku déle, kulatých 5 sekund. Docela solidní palba na auto s rozvorem 3465 milimetrů, že?

Fotogalerie

  • Prodloužený R-R Ghost: o 170 mm více na zadních sedadlech: fotka 1
  • Prodloužený R-R Ghost: o 170 mm více na zadních sedadlech: fotka 2
  • Prodloužený R-R Ghost: o 170 mm více na zadních sedadlech: fotka 3
  • Prodloužený R-R Ghost: o 170 mm více na zadních sedadlech: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
heh m.m.m. 20.04.2011  21:45
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket