Příští M4 bude zřejmě posledním BMW s manuální převodovkou

Příští M4 bude zřejmě posledním BMW s manuální převodovkou: titulní fotka Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Manuální převodovky už prostě u některých automobilek nemají místo. Brzy k nim zřejmě bude patřit BMW.

Posledním modelem bavorské značky s klasickou šaltpákou má být nová generace M4. „Myslím si, že manuální převodovky z portfolia zmizí. Ale podle mě by M4 měla být jakousi poslední pevností. Takže když už manuální převodovka zemře, měla by zemřít v M4, a to co nejpozději. To je můj názor,“ řekl webu Road and Track Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj a výzkum.

Dodal, že hlavní důvod konce ručně řazených převodovek, spočívá v prostém faktu, že s automatem je auto rychlejší a lépe se ovládá. A pak je tu také nutná schopnost převodovky přenést vysoký točivý moment přeplňovaných motorů. Vývoj manuálu, který by si s velkým „krouťákem“ poradil, by se prý nevyplatil – zvlášť když by putoval do malého množství aut.

BMW M4 Cabrio 30 Jahre Edition připomíná první M3 Cabrio

Příští generace M4 by se měla vyrábět do roku 2027, případně 2028, takže na koupi BMW s šaltpákou máte snad ještě 10 let.

Fröhlich také slíbil, že M4, stejně jako příbuzný sedan M3, zůstane zadokolkou. I když v plánu jsou také verze s pohonem všech kol.

Autor: Jan ZajícDiskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.