7 případů, kdy se pasažér pilota F1 bál jako malé dítě

7 případů, kdy se pasažér pilota F1 bál jako malé dítě: titulní fotka Nevím jak vy, ale vážně bych se někdy nechal svézt nějakým pilotem F1 v plném tempu. Vychutnat si rychlou jízdu s někým, kdo má limity mnohem dál než já, to přece musí být paráda. Nebo ne?

Jezdci F1 nejspíš musejí být trochu šílení, když si reálně představíte jejich náplň práce. Občas je jim přáno vyděsit i někoho dalšího a sedm takových situací naštěstí pro nás zachytily i kamery.

Třeba takový Antonio Pizzonia se snažil svůj doprovod uklidnit „Nebojte se, tenhle Jaguar jezdí v zatáčkách jako po kolejích!“ Ano, jenže ty koleje nejspíš vedou rovně…

Riccardo Patrese zase občas sveze i svou manželku a ta už tak nějak ví, co čekat. Tentokrát mu pořadatelé přikázali jet na okruhu klidně, takže to bude v pohodě. Nebo ne? Ta její italština mě přinutila pustit si video vícekrát.

Nebo jiná nabídka – uvítali byste pozvání na svezení v dvoumístné formuli od aktéra nejvíce nehod v historii motorsportu? S pasažérem by přece mohl Nigel Mansell jet rozumně a opatrně…

Jezdec tehdy ještě Toro Rosso, Max Verstappen, měl kariéru jasnou, už jeho otec pilotoval F1, takže se jevil jako ideální a odolný kandidát na to, aby si k synovi do auta sedl a během ukázkového okruhu v Monaku s ním udělal rozhovor. Moc se sice nedozvěděl, ale od Maxe je hezké, že plánuje svého hodného tatínka všude vozit.

Britské pořady o autech rádi používají vysloužilé piloty F1 k testování aut, protože se tak lépe dostanou na jejich limity. Damon Hill se objevil i v Top Gearu, tady svezl Dominica Littlewooda v Mercedesu SL55 AMG na známé testovací trati vybavené i skákacími horizonty. Littlewood se ale nejspíš po téhle zkušenosti dá na pořad o zahrádkaření…

Lewise buď milujete, nebo nesnášíte. Je totiž výrazný a nepřehlédnutelný svým vzhledem i chováním, takže si na něj udělá názor každý. Ale rozhodně není sobecký a rád po trati v Sepangu sveze moderátorku Rosannu Tennant. Ta se sice snaží působit profesionálně, ale obličej její skutečné emoce prozradí.

Vše co Lewis udělá, zvládne Nico lépe (ano, narážíme na známou reklamu, byť ta byla ještě s Alonsem). Nico právě dostal lekci od Michaela Schumachera, jak se jezdí na Nürburgringu, a nyní si to má (prý poprvé v životě) vyzkoušet sám. Přece nepojede sám, takže si k němu sedne David Coulthard. To je také bývalý jezdec F1, tak jej přece nic nerozhází.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.