Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení

Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení: titulní fotka Honda Civic Type R v podstatě dělí lidi do dvou skupin – na ty, kterým se ostrá Honda líbí, a ty, kterým přijde její výrazný design přehnaný. Ještě nikdy jsem nepotkal člověka, kterému by ale Type R připadal nudný nebo obyčejný.

Pokud ale právě takový názor máte vy, úpravce Mugen vám jej pomůže vyřešit.

Radikální vzhled Civicu Type R z roku 2017 navázal na předchozí podobně praštěný model a řada lidí byla překvapena, že se tak výrazné auto dostalo až do sériové výroby. Vypadá totiž jako přerostlý angličák.

Když ale současný Civic Type R postavíte vedle nové kreace známého úpravce Mugen, bude rázem vypadat docela nudně. Ovšem s Mugenem už máme zkušenosti, už na tokijském autosalonu 2018 firma představila koncept RC20GT s výrazným bodykitem a upraveným interiérem. Teď nám ale chlapci z Mugenu představili něco, co nazvali předprodukčním ku­sem.

Mugen: Tradiční úpravce Hondy a jeho nerealizované koncepty

Sice se trochu pozměnila grafika, ale bodykit vypadá skoro stejně jako u předchozí verze. Změny každopádně prý zlepšily aerodynamiku a přítlak, takže by se Mugen měl lépe chovat na okruhu. Prý i motor má vyšší výkon a přepracovaný je celý chladící systém. Přesnou specifikaci ale zatím firma nezveřejnila.

Prodej by chtěl Mugen zahájit co nejdříve – zřejmě se ale dostane jen na japonský trh. Tak uvidíme, kolika Japoncům připadá současný Type R moc nudný.

Chtěli byste takhle vytuněný Type R mít i v Evropě?

Fotogalerie

  • Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení: fotka 1
  • Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení: fotka 2
  • Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení: fotka 3
  • Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení: fotka 4
  • Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení: fotka 5
  • Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení: fotka 6
  • Připadá vám Civic Type R obyčejný a nudný? Mugen má řešení: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.