Představte si, že by vám hrozilo odtažení auta za to, že dělá před domem ostudu. V Dallasu se to děje

Představte si, že by vám hrozilo odtažení auta za to, že dělá před domem ostudu. V Dallasu se to děje: titulní fotka Schválně se někdy porozhlédněte po libovolném parkovišti a všimněte si, kolik aut má poškozený lak. A představte si, že by kvůli tomu majitelům hrozil odtah.

Divné, že? Přesto se to děje. Naštěstí ne u nás (tedy alespoň o tom nevíme), ale v americkém Dallasu. Právě tam působí firma Fath Properties, kterou v 70. letech založil Harry Fath. Tato společnost pronajímá byty ve svých komplexech a v podmínkách má už od začátku, že i automobily nájemníků zaparkované na pozemku firmy mají vypadat reprezentativně. Nemusíte si koupit Cadillac nebo Lincoln, ale vaše auto nemá být zrezlé, poškozené, špinavé nebo dokonce nabourané. A pokud nebude podmínka dodržena, může společnost v krajním případě zorganizovat odtah vašeho auta. Člověka nestarajícího se o své auto prý většina Američanů za souseda nechce a tak by váš vůz mohl odradit další potencionální zákazníky firmy. A pravidla se prý musí dodržovat.

Do problémů se tím dostal samoživitel a otec 3 dětí Sontlux Sukhavachana. Ten sice pravidlo znal, ale nyní obdržel písemné upozornění, že jeho automobil pravidla porušuje. Někdo totiž jeho Chevrolet Traverse značně poškodil na parkovišti a nenamáhal se škodu řešit. Na pohled je sice auto poničené dost, ale na funkčnost to nemá vliv. Opravu banálních škrábanců si Sukhavachana nemůže dovolit, navíc auto denně potřebuje k dojíždění do práce. A bez práce by neměl ani na nájem.

Chevrolet Traverse: Osmimístný crossover s novou tváří Chevy

Fath Properties si na svém rozhodnutí trvá, prý to funguje už více než 40 let. I neziskovka Texas Tenants Union podporující nájemní bydlení neshledala na podmínkách nic nelegálního, ale přesto je neschvaluje a je připravena majiteli auta pomoci v případném sporu. Je totiž otázkou, zda je poškození auta opravdu takové, aby mohlo odradit nové klienty.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.