PPI Razor GTR: R8dost pohledět

PPI Razor GTR: R8dost pohledět: titulní fotka Jednoduchá rovnice, integrálů netřeba: Audi R8 + špičkový tuning = PPI Razor GTR.

Německá tunerská společnost PPI Automotive přejde od slov k činům. Minulý rok nám její designéři představili koncept R8 RAZOR, tedy model postavený na základě supersportovního Audi R8. Nyní se vedení společnosti dalo slyšet, že na nadcházejícím autosalonu v Essenu už se na nás bude těšit produkční verze.

Ta se jmenuje Razor GTR a pohled do jejího techničáku je opravdu zajímavý. Předně zmiňme hmotnost, protože ta je alfou a omegou aut se sportovními choutkami. Klasická benzinová Audi R8 váží téměř 1,6 tuny, v PPI se díky masivní karbonové odlehčovací kúře podařilo hmotnost srazit o celých 250 kg! Pozadu nezůstal ani motor. Pohonná jednotka, vidlicový osmiválec o objemu 4,2 l se vstřikováním FSI, má v sériovém provedení výkon 309 kW – to ale bylo hochům od PPI pochopitelně málo a tak přibylo přeplňování, nový výfukový systém či nové vzduchové filtry. Výsledek: 433 kW při 7400 ot./min. a špičkový točivý moment 600 Nm dosahovaný při 6200 otáčkách. Nižší hmotnost a vyšší výkon pochopitelně směřují k výrazně lepším dynamickým vlastnostem vozu, takže upravená R8 nyní zvládá sprint za 3,7 s a nejvyšší rychlost se posunula na 337 km/h. S těmito hodnotami se nemusí upravené Audi bát pohlédnout do tváře ani ikonám typu Turba od Porsche či F430 od Ferrari.

O to, abyste lak svého vozu nesdíleli s jinými automobily se stará notně vylepšený brzdový systém s kotouči o rozměru 380×36 mm vpředu a 356×32 mm vzadu. Při představě, že se do nich s chutí zakousnou šestipístkové třmeny vám asi bude jasné, že razantně zabrzdit zde opravdu nebude problém. Upraven byl samozřejmě také podvozek a nová jsou tradičně i kola z lehkých slitin. Razor GTR stojí na speciálních kovaných, velmi lehkých ráfcích MAG11 přímo od PPI. Na ty přední o rozměru 255/35 ZR 19 jsou nasazeny pneumatiky Michelin Pilot Sport 2, stejné jsou pochopitelně i vzadu, i když na vcelku inspirativním rozměru 325/25 ZR 20.

Uvnitř vozu naleznete přepracovaný interiér čalouněný špičkovou kůží Onyx Nubuck, kombinovanou s oranžovými doplňky. Tohle auto asi nebude za hubičku a jedním z důvodů je (kromě rozsáhlých úprav) také pouze omezený (zatím neupřesněný) počet vyrobených exemplářů. PPI Razor GTR se tak může stát docela horkým zbožím na trhu s opravdu špičkovými tuningovými skvosty.

Fotogalerie

  • PPI Razor GTR: R8dost pohledět: fotka 1
  • PPI Razor GTR: R8dost pohledět: fotka 2
  • PPI Razor GTR: R8dost pohledět: fotka 3
  • PPI Razor GTR: R8dost pohledět: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Nej Audi Otiš 25.11.2008  19:47
Tohle je..... Pablom 25.11.2008  17:47
Vstoupit do diskuse ›