Pozlacený model Aston Martinu DB5 se prodal za dva miliony korun

Pozlacený model Aston Martinu DB5 se prodal za dva miliony korun: titulní fotka Za dvě mega už by se dalo slušně vybírat mezi sportovními auty, co říkáte? Co tedy musí mít asi v garáži ten, kdo dá takovou částku za modýlek 1:3?

Jestli patříte k milovníkům bondovek, pak asi víte, že letos slaví 50 let film Goldfinger, v němž se Sean Connery coby James Bond prohání v Astonu Martin DB5. A právě na počest tohoto filmu a auta postavila divize Propshop Pinewood Studios přesnou repliku DB5 v měřítku 1:3.

Kromě toho, že je karoserie pozlacena zvenku (a částečně i v interiéru) 24karátovým zlatem, jde skutečně o přesnou kopii auta Agenta 007 s otočnými poznávacími značkami, kulomety a dalšími špiónskými náležitostmi originálního vozu, obsluhovanými prostřednictvím speciálního ovladače. Vůz je také podepsán Sirem Kenem Adamem, jenž vytvořil Bondův filmový vůz i další špionské „doplňky“.

Takhle hračička teď šla do dobročinné dražby, když si ji předtím na webu aukční síně Christie´s proh­lédlo na 19 tisíc virtuálních návštěvníků z celého světa, aby nakonec byla vydražena za 55 tisíc liber, tedy téměř přesně dva miliony korun a majitelem se stal anglický farmář a fanoušek Jamese Bonda Robert Tyrrell.

Výtěžek aukce půjde na konto nadace pro předcházení násilí na dětech.

Fotogalerie

  • Pozlacený model Aston Martinu DB5 se prodal za dva miliony korun: fotka 1
  • Pozlacený model Aston Martinu DB5 se prodal za dva miliony korun: fotka 2
  • Pozlacený model Aston Martinu DB5 se prodal za dva miliony korun: fotka 3
  • Pozlacený model Aston Martinu DB5 se prodal za dva miliony korun: fotka 4
  • Pozlacený model Aston Martinu DB5 se prodal za dva miliony korun: fotka 5
  • Pozlacený model Aston Martinu DB5 se prodal za dva miliony korun: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.