Porsche Panamera Turbo: extra vzhled i výkon od SpeedART

Porsche Panamera Turbo: extra vzhled i výkon od SpeedART: titulní fotka Německá tuningová společnost SpeedART v letošním roce oslavuje desáté výročí svého založení a tuto skutečnost oslavuje i odhalením prvních skic a plánů na úpravy Porsche Panamera Turbo.

SpeedART se přesně podle svého jména věnuje zvyšování výkonů i estetickým úpravám. K nejnovějším projektům této firmy patří plány na úpravu Porsche Panamera Turbo.

Pod kapotou nejvýkonnější sériové verze nového čtyřdveřového Porsche pracuje přeplňovaný osmiválec o objemu 4,8 litru, který disponuje výkonem 368 kW (500 k) a točivým momentem 700 Nm. Maximální rychlost Panamery Turbo je 303 km/h a z 0 na 100 km/h akceleruje za 4,2 s.

K zvýšení výkonu nabízí německý tuner nový sportovní výfukový systém, který přidá dalších 20 koníků (15 kW). Další úpravy pohonné jednotky nejsou blíže specifikovány, ale upravená Panamera Turbo má zvládnout zrychlení z 0 na 100 km/h pod 4,0 s.

Vzhled Panamery je upraven za použití nového předního spoileru a přepracovaného předního nárazníku se světly ze světelných diod. Na bocích jsou nové nástavce prahů a zádi vévodí nový nárazník s difuzorem a spoiler na víku zavazadlového prostoru. K sportovnějšímu vzhledu upravené Panamery Turbo přispějí i nová litá kola.

Fotogalerie

  • Porsche Panamera Turbo: extra vzhled i výkon od SpeedART: fotka 1
  • Porsche Panamera Turbo: extra vzhled i výkon od SpeedART: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.