Závodní Porsche Panamera již brzy k vidění i na okruzích

Závodní Porsche Panamera již brzy k vidění i na okruzích: titulní fotka Tým N.Technology se rozhodl dostat Panameru na závodní okruhy a to do seriálu Superstars Series.

Tenhle italský šampionát je totiž ušit rychlým cestovním vozům na míru – podmínkou účasti je osmiválec, objem motoru od tří do sedmi litrů a čtyři místa k sezení u produkčního auta.

A že je v tomto poháru na co koukat je jasné – jde totiž o pestrou skladbu závoďáků s výkonem zhruba 450 koní. Na trati spolu soutěží Audi RS4, BMW M5 a M3, Mercedes C63 AMG, Jaguar XFR, Maserati Quattroporte, Cadillac CTS-V nebo třeba další „Jag“; S-Type R.

K téhle partičce teď přibude Panamera S, samozřejmě řádně upravená dle regulí. Tak třeba motor – výkon vidlicového osmiválce o objemu 4,8 litru poskočí o padesát koníků na 450 k, které se budou skrze šestistupňovou sekvenční převodovku hrnout na zadní kola. Samozřejmostí je výrazný aerodynamický paket (přibylo i velké přítlačné křídlo na zádi) plus vyházení zbytečností – závodní hmotnost vozu je jen 1320 kilogramů.

Závodní debut je naplánován na 12. června, kdy série zavítá na Hockenheimring. Za řízení vozu usedne více než zkušená dvojice Giovanardi / Morbidelli. Přejeme Panameře i týmu úspěšnou premiéru, když už jim to nevyšlo s letošní Formulí 1…

Fotogalerie

  • Závodní Porsche Panamera již brzy k vidění i na okruzích: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Zajímavý oIoo 04.06.2010  17:21
Vstoupit do diskuse ›