Porsche nabízí závodní 919 Hybrid za cenu Škody Rapid. Akorát se v něm nesvezete

Porsche nabízí závodní 919 Hybrid za cenu Škody Rapid. Akorát se v něm nesvezete: titulní fotka Kdyby za vámi někdo přišel s tím, že vám nechá závodní Porsche 919 Hybrid za 320 tisíc korun, byl by to obchod století. Německá automobilka přitom takovou nabídku skutečně má. Jen vám prodá něco trochu menšího.

Porsche totiž za zmíněnou sumu nabízí model v měřítku 1:8. Zmenšený závodní speciál třídy LMP1-H vznikl v počtu 100 exemplářů, na skladě ale zůstávají už jen poslední čtyři kusy.

Za částku, za níž byste si mohli pořídit třeba novou Škodu Rapid, dostanete dokonale zpracovaný model s otevíratelnými dveřmi a funkčním víkem motoru. A také s pozoruhodně přesnými detaily.

Porsche ostatně tvrdí, že detaily reprodukovalo s přesností na desetiny milimetru. „Auto“ je vyrobeno z hliníkových a cínových dílů a dostalo samozřejmě i odpovídající barevné provedení – mimochodem, lak je dokonce ručně leštěný.

Rekord Nordschleife padl. Porsche 919 Hybrid Evo se dostalo pod 5:20 min

S takovým důrazem na detail vás asi nepřekvapí, že sestavení jednoho kusu podle Porsche zabere přes tři tisíce hodin. Automobilka také tvrdí, že při výrobě používá stejné technologie jako u produkce svých prototypů.

K modelu závodního Porsche 919 Hybrid dostanete také vitrínku se štítkem, na němž najdete sériové číslo a podpisy jezdců, kteří s autem závodili.

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • Porsche nabízí závodní 919 Hybrid za cenu Škody Rapid. Akorát se v něm nesvezete: fotka 1
  • Porsche nabízí závodní 919 Hybrid za cenu Škody Rapid. Akorát se v něm nesvezete: fotka 2
  • Porsche nabízí závodní 919 Hybrid za cenu Škody Rapid. Akorát se v něm nesvezete: fotka 3
  • Porsche nabízí závodní 919 Hybrid za cenu Škody Rapid. Akorát se v něm nesvezete: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.